Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Vakolt falra közvetlen diszper...

Vakolt falra közvetlen diszperziós festék használható?

Figyelt kérdés

Adott egy helyiség, ami fehérre van meszelve. Most szeretném színes diszperzittel lefesteni. Hogy ne legyen olyan durva a felület elkezdtem megcsiszolni. Jól is néz ki, sima is lett, de helyenként apró pontokban, kis szemcsék formájában a mész alatt már látszik a vakolat.

Csiszolás után portalanítom és mélyalapozót fogok használni. Így mehet rá a diszperziós festék? Vagy a szemcsék helyén nem fog takarni a festék?



aug. 4. 22:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mélyalapozó után tapad a diszperziós festék a vakolaton is.

Inkább az a kérdés, hogy a meszelésre jó e a mélyalapozó és a diszperziós festék.

Ha meszelve van, akkor ott kérdés, hogy azért meszeltek e mert vályog ház? Ha igen, akkor tudtommal vályogra nem ajánlott a diszperziós festék.

aug. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Tégla falról van szó
aug. 5. 03:51
 3/12 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy eddig fehér volt a fal, most pedig előre kikevert színt szeretnék felvinni. Ezért tartok tőle, hogy fogja magát kiadni, ahol vékonyabb a mészréteg és kezd látszani a vakolat.
aug. 5. 03:59
 4/12 anonim ***** válasza:
nem adja meg ha mélyalapozva van, de miért nem gletteled ki azokat a kis részeket?
aug. 5. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
És ahol feljön teljesen a vakolat. De nem túl nagy felületen, ott is elég gipsszel bejavítani? Vagy valami más anyaga kell már?
aug. 5. 08:16
 6/12 A kérdező kommentje:
Esetleg vakolatot lehet pótolni csemperagasztóval? Aztán a felső réteget gipsz glettel megoldani?
aug. 5. 08:24
 7/12 anonim ***** válasza:

1. Ahol málik a vakolat, ott le kell verni, kaparni mert egyszer leesik magától. (vagy lehet ott marad még 3 évet, lutri)

2. Ahol porlik a vakolat, ott mélyalapozni kell, az megköti a felületét nem lesz poros, utána lehet festeni vagy inkább glettelni, csiszolni újra mélyalapozni a glettes részt és festeni.

3. Glettel is lehet nagyobb lukat javítani, de ha túl vastagon kened, akkor zsugorodik és repedezett lesz. Több rétegben felvíve rendben van az is.

4. Flex ragasztóval is lehet vakolatot pótolni persze, én is szoktam, ha nem akarom, hogy annyira merev legyen, akkor szórok bele kis homokot is. Viszont nagyon nagy részek esetén az is ki fog repedni. Ez annyira nem gond, mert ha megkötött és száradt, akkor megcsiszolgatod kicsit ha szükséges és arra ráglettelhetsz. Így a ragasztós pótlás esetében is érdemes úgy csinálni, hogy nem síkbe kihúzni a fallal, hanem hagyni pár mm-nyi rést amibe bekenheted majd a glettet.

aug. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Értem. Akkor a flexibilis ragasztó mehet olyan helyre is, ahol tégláig le van esve a vakolat? Van olyan rész pl. Ahol 10cm széles és 30 cm hosszú sávban lejött a vakolat. De per pillanat csak ragasztó áll a rendelkezésemre és gipsz. Vagy esetleg cementet lehet összekeverni gipsszel? Mész hiányában.
aug. 5. 12:26
 9/12 anonim ***** válasza:

Ragasztó mehet persze.

Ragasztóba nem keverünk be semmi idegen anagot.

Eddig elsiklott a figyelmem afelett, hogy gipszet írtál. Glettelni glettel kell, nem sima gipsz-el.


Mi értelme lenne gipszet keverni a ragasztóba? Mit várnál tőle?

aug. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
anyagot. És annyiban kijavítom magamat, hogy ahogy írtam, pl homokot szoktam keverni bele, az más, hasonló ahhoz mint amikor falazóanyagot nyomkodunk bele.
aug. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!