Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Társasházban lakásfelújítás -...

Társasházban lakásfelújítás - Ilyen kisebb munkákról is kell értesíteni a lakóközösséget?

Figyelt kérdés

Elolvastam pár írást a neten, a legtöbb cikk azt emeli ki, hogy nagy zajjal járó lakásfelújítás esetén hogyan kell eljárni, pl. falbontás, horonymarás, vésés, stb.


Én csak kifesteném a lakást, illetve szeretnék pár nap múlva laminált padlót lerakni. Ezek szerintetek hangosak?


Tegnap feljött hozzám egy néni nap közben, hogy kopogást hall tőlem. Valószínűleg azt hallotta, hogy a létrát letettem a padlóra, és időnként átvittem más helyre.


Ez az a kategória, amiért feljelenthet? Vagy simán tegyek rá az egészre?


Új bútort is kell vennem, előre tartok attól, hogy mi lesz, ha majd a padlón szerelem össze az új gardróbot... Amióta feljött, azóta alig merek csinálni valamit.


júl. 18. 22:44
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
Mert mit csinál?! Hogy lehetsz ennyire besz*ri felnőttként?
júl. 18. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Változtatna a hangerőn/kevésbé lenne hangos, ha kiírnád? :)

Azt, hogy ki miért jelent fel, sosem lehet tudni, sajnos vannak bolondok, akiknek ez a heppjük... Az más kérdés, hogy nem hiszem, hogy bármi bajod is származhatna belőle.

Mindenesetre szerintem abból baj nem lehet, ha kiírod, hogy "a ... számú lakásban ...-tól előreláthatólag ..

-ig felújítási munkálatok zajlanak, az esetlegesen okozott kellemetlenségekért elnézésüket kérem."

Azért csak nem mennek fel, hogy már mióta várják a zajongást és semmi, azonnal kezdj fúrni, falat verni, ha már beharangoztad! 🙃

júl. 19. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%
Ó rám már hívtak rendőrt. Ismerősöm lakásában villanytszereltem, engem mint kivitelezőt nagyon nem érdekel a szomszédság, ha 8-18-ig lehet zajongani, 8:01 kor kezdek. Pont bevertem a fejem azthiszem a gázcsőbe, káronkodtam nagyon, mikor kopognak, hogy nem lehetne halkabban csinálni azt amit csináluk(1 ember hornyot mart, 1 vésett). Mondtam a kb. 55-60 körüli nőnek hogy jöjjön be, mutassa meg hogy hogy kell halkabban, ha tudja csinálni akkor akár meg is csinálhatja, én meg kifizetem, valamit még szólt hogy pihenni akar én meg mondtam hogy pénzt keresni, ugyhogy viszlát, erre elkezdi hogy megbánom hogy így beszélek vele. Másfél óra múlva kiértek a rendőrök, én elmondtam hogy mi történt, röhögtek egyet, mondták is hogy a fal nem vési ki saját magát, és jó munkát kívántak, a nőt meg figyelmeztették hogy nincs semmi probléma, feleslegesen ne hivjon rendőrt. Kifele amikor jöttünk este, szólt a nő hogy a lépcsőházat takarítsuk fel, mert hordtunk ki port a lakásból, arra csak annyit mondtam hogy takarításról nem tudok számlát kiállítani, jó éjszakát. Instant 180-as vérnyomást okoztam, a lépcsőház természetesen nem volt retkesebb mint reggel 7-kor.
júl. 19. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%

Kedves 3-as!


A lépcsőházban kihordott koszt nem neked kell eltakarítani, hanem a lakás tulajának illene.

júl. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#3 és #4 Hát nem tudom, én szakiként még mindig feltakarítottam magam után a koszt, amit kivittem a lépcsőházba, ahogy egyébként családi házakban is összerámolok magam után, ha mocskot csináltam. Dehát kinek mire van igénye...

Mindenesetre a lakók részéről teljesen jogos elvárás, hogy vagy a szakik, vagy a tulaj takarítson össze, ez nem összehasonlítható probléma a zajongással. Zajongani bizonyos munkákhoz muszáj, mocskot csinálni a lépcsőházban, illetve mocskosan hagyni viszont nem.

júl. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#5 Természetesen nem hordtunk ki koszt a lépcsőházba, a lakáshoz tartozó lábtörlő volt egyedül poros, ott töröltük le kifele a cipőnket. Ahogy az utolsó mondatommal is írtam, nem volt koszosabb a lépcsőház mint reggel. De azóta hálisten változott a dolog, társasházban nem, mondjuk magyarországon is csak nagyon nagyon ritkán.
júl. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!