Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Használtatok már dulux konyhab...

Használtatok már dulux konyhabútorfestéket?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek? Mennyire tartós?

júl. 5. 11:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Én már használtam. Egy gyerek konyhabútort festettem vele. Egy év után jelentek meg apró sérülések. Keveset van használva és nincs ütve-vágva. Sokféle festéket használtam már. Összességében az a tapasztalatom, hogy a nem festett felület is tud sérülni, de a festett azért könnyebben. A használat módja és mértéke sokkal jobban befolyásolja a tartósságot, mint a festék. Pár éves távlatokban lehet vele tervezni. Egy masszív, jól összerakott bútort érdemes lefesteni. Ha magadnak csinálod is költségesebb annál, mint amire elsőre gondolsz. A munka része pedig megfelelő előkészítéssel is hosszadalmas.

Hobbi bútorfeestők csoportban vannak tapasztalatok FB-on. Van aki foglalkozik is mások bútorának felújításával. Az már húzós.

Pár hónapja láttam egy nem túl nagy és nem is szép konyhát, 580 ezerért újított fel egy nő (számlás ár) mondjuk a fali csempe is benne volt. Na az már az értelmetlen kategória.

júl. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én egy hónapja festettem vele egy ütött kopott komódot, amit megörököltünk, úgy voltam vele, hogy ennyit megér. Nekem jó tapasztalataim vannak vele, de ugye azt még nem igazán látom mennyire sérülékeny. Az tuti, hogy nagyon könnyű vele dolgozni, jó állagú, jól fed, szépen terül, ha nem nézi meg az ember közelebbről a bútort, meg sem mondanád, hogy festett. Én egyelőre nagyon elégedett vagyok, a többit majd meglátjuk.

Abban egyetértek, hogy a festett bútor sokkal sérülékenyebb, könnyebben megpattan, de én pl. festettem két éve méregdrága kréta festékkel és sokkal rosszabb tapasztalataim voltak azzal, mint ezzel.

Zománccal is nagyon gyakran festek a ház körül, az mondjuk abból is olcsóbb kategória, de ég és föld, össze sem hasonlíthatók.

Amikor a házunkat vettük, nem akartunk nagyobb felújításba kezdeni. Alapvetően a konyhánk tetszik, csak a színe nem. A bútorfestésnek nem mertem még nekiállni, pont mert nem tudom mennyire áll ellen az igénybevételnek a festett bútor. De a csempe annyira b*szta mögötte a szememet, hogy agyaltunk rajta 1-2 hétig mi legyen vele, majd úgy döntöttünk lefestjük, ha sz*r lesz még mindig leverhetjük/takarhatjuk (tanulópénz), ha jó lesz pár évre, akkor meg tök jó.

Most 2 éves a festés, tökéletes állapotban van. Mondjuk vigyázunk rá, nem igazán vegyszerezzük, locsoljuk telibe vízzel, stb., de én abszolút "megérte" beruházásnak könyveltem el. Másfél doboz dulux csempefestékbe került és egy szivacshengerbe. Szinten könnyű volt vele dolgozni.

júl. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

#2

Mekkora felületre ment rá és hány rétegben a másfél doboz festék? 1-es vagyok

júl. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Holnap szívesen megmérem, most így nem emlékszem már sajnos. 3 réteg. Az első igazából "alapozó" jelleg, ott még kicsit megijedtem, hogy foltos lesz, a második már szépen fedett. A harmadik már csak amolyan "szépítő"/léleknyugtató réteg lett.

Nekem ugyanez volt a tapasztalatom a konyhabútor festékkel is teljes mértékben.

júl. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Annyira pontosan nem fontos, csak kb.

A konyhabútor festékkel jó dolgozni, meg szép lett nekem is, de nehezen tudom elképzelni, hogy egy olyan konyhában, ahol állandóan rendesen főz valaki, mit bírna a folyamatos takarítás miatt a felület.

júl. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5# Én is ettől félek, pláne hogy szívem szerint fehérre festeném a bútort. Most egyébként az a terv, hogyha picit nagyobbak lesznek a gyerekeink (értsd nem motoroznak neki, tolják neki a kisszéket, stb.) és már azzal is úgy tudok megbékélni, hogy "egy próbát megér, ha 2-3 évet kihúz már jó", akkor belevágunk és meglátjuk. Addigra talán több tapasztalat is lesz a hobbi bútorfestők között 4-5 év rendszeres használattal akár.


Hasra a csempénk 4 nm körül lehet kb., erre ment rá a 1,5 doboz. Van mosogatógépünk, szóval nem "áztatom" a falat a mosogató körül túl gyakran és ha valami nagyobb tepsit mosogatok, akkor vigyázok, hogy ne verjem oda a csempéhez. Főzéshez különálló gáztűzhely van sajna, de előnye, hogy ott van a felhajtott üveg teteje a csempe előtt, így ott az mocskolódik, ha jobban érné zsír/hő, azt nem tudom hogy viselné. Felülettisztító kendővel szoktam takarítani, mivel nem koszoljuk extrán, így ez bőven elég. Kutya baja akkor sem, ha egy-egy helyen jobban megdörzsölöm... Nagyon elégedett vagyok vele. Egyébként rengeteget olvasok, böngészek a témában és egyelőre az az átfogó tapasztalat a csempefestéssel, hogy ott nem tartós, ahol sok víz éri és nagyobb az igénybevétel (pl. rendszeres vízkőoldás).

Attól féltem még, hogy hogy fog kinézni, hogy a fuga ugyanolyan színű, mint a csempe. De egyrészt nem ül be a fugába a mocsok, könnyű takarítani, másrészt annyira rusnya volt a csempe, hogy azonnal elfogadta a szemem az új verziót és nagyon "szeretem döntés" a mai napig. :)

júl. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!