Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Nem tudom leszedni a WC-ülőkét...

Nem tudom leszedni a WC-ülőkét, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Ki kéne cserélnem a wc ülőkét, de alul a csavart egyszerűen nem tudom lecsavarozni. Ráfújtam egy csomó csavarlazítót, de nem mozdul, már kalapáccsal ütöm, de az se segít.


Mit csináljak vele, segítsetek! Lány vagyok, amúgy se értek ezekhez a dolgokhoz.


jún. 18. 17:15
 1/9 A kérdező kommentje:
Most annyit haladtam, hogy maga az ülőke lejött, mert leváltak a műanyag részek (már eléggé szét volt jőve, régi darab). Viszont a fém részek még ott vannak, tehát a csavar, meg ami felül lefedi, az a kis kerek fém fedő.
jún. 18. 17:22
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Fémfűrész lappal át tudod vágni a menetes szárat közvetlenül a porcelán alatt. Tekerd be a lapot valami ronggyal, hogy meg tudd fogni.
jún. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Kalapáccsal ne üsd mert, egy 1 rossz ütés és a porcelán törik, lehet új wc-t venni.

FémFűrészlappal türelmesen elvágod, vagy 1 ismerősnek akinek van 1 flexe, megkéred és lecsapja azt a csúnya rozsdás csavart. Ilyen ez... a nedvesség meg a vas bizony rozsdát csinál,és nem mindig 1szerű 1 wc ülöke cseréje.

jún. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De a csavarlazítónak nem az lenne a lényege, hogy kilazítja az ilyen berozsdált csavarokat?
jún. 19. 10:06
 5/9 anonim ***** válasza:
Van az a mértékű korrózió, amin már csak a nyers erő segít.
jún. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

De igen, de azért ez nagyon függ attól hogy mennyire gyógyult össze, valamint az is hogy mennyire húzta meg a csavarokat az aki felszerelte.


Ha ő meg húzta 1 villáskulcsal kajakra az alsó anyát..mondjuk kb 100Nm erővel.., akkor te egy sima kombinált fogóval nem fogod azt leszedni mert az eleve nem alkalmas ekkora erő kifejtésre és ehhez a 100Nm erőhőz jön a berozsdásodás miatti többlet erőigény is.

Megfelelő szerszám kell minden szereléshez.

jún. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a válaszokat. Azt hittem, csak én vagyok ilyen rohadt béna, hogy nem vagyok képes ezt megoldani, de lehet akkor ez tényleg nem olyan egyszerű, ahogy elképzeltem.
jún. 19. 11:00
 8/9 anonim ***** válasza:
Na sikerült?
jún. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Apukám cuki volt és flexszel leszedte. Nekem nem sikerült volna.
jún. 22. 06:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!