Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Milyen anyaggal töltsem ki az...

Milyen anyaggal töltsem ki az új ablak melletti rést?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nemrég kicseréltük a régi ablakokat újakra. A belső kőműves munkát könnyen elvégeztem, már kész a glettelés is. Kívül sokkal egyszerűbbnek tűnt a feladat, mégis elakadtam.


Az ablak és a brizolit között van 1-2 centiméter hézag. Gondoltam, hogy a fehér brizolitot összekeverem fehér cementtel és simán kitöltöm a hézagot. Csakhogy a brizolit szemcséi pont akkorák, hogy nagyon megnehezítik, hogy a hézagba rakjam. Tíz perc kínlódás után beláttam, hogy más megoldás kell.


Milyen anyagot használhatnék? Jó lenne a fehér cement magában, van van erre más lehetőség is?


Kép:

[link]



#ablakcsere #hézagkitöltés #brizolit #ablak kőműves munkák
jún. 8. 21:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Elég mélynek tűnik a rés, ezért nyomd ki ragasztóhabbal és utána rá vékonyan kültéri glett, vagy ami van otthon.
jún. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen, elég mély a hézag, vékonyan kifújom puhabbal.


Kültéri glettel meg nem dolgoztam, csak beltérivel. Majd megnezem, hogy milyen vastgon lehet használni, hogy ne repedjen meg.

jún. 9. 11:00
 3/7 anonim ***** válasza:
Ragaszd le az ablakot maszkoló szalaggal, és majdnem a fal síkjáig fújd ki kb fél,1cm lyuk maradjon. A ragasztóhab nem duzzad annyira mint a purhab így csak minimálisan jön majd ki. Azt levádold kicsit sík alá és lehet javítai.
jún. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Már a belső javítás előtt ki kellett volna habozni.

Fújd ki, vágd le, szilózz rá.

jún. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

4-es! Belül talán fontosabb volt, mert ott élünk és nem jó napokig szétpakolva lenni a szobákban.


A ragasztó habos ötletet köszönöm a többieknek!

jún. 10. 10:34
 6/7 anonim ***** válasza:

Ja, azt hittem az a cél, hogy jó legyen, nem pedig gyors.

De ha reggel kihabozod, délután már vakolható, de ha másnap akkor is 2 nap csak.

Segíteni akartam, hogy előbb a hab és utána a javítás a jó sorrend.

jún. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Valamit nagyon félre értettél.
jún. 11. 16:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!