Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Szigetelt 3. emeleti 50 mm2...

Szigetelt 3. emeleti 50 mm2 téglalakás fűtéskorszerűsítésére mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

A jelenlegi 3db konvektortól szeretnénk megszabadulni.

Teljes felújítás előtt vagyunk, barmolni ér bármit.

A korábbi lakó szerint nem nagyon kellett fűteni, merthogy 3. emelet, szigetelt, jó nyílászárókkal.

Hőszivattyú esetleg H-tarifával? Vagy központi cirkófűtés?

A hőszivattyús lenne talán a legjobb esztétikailag, a sok otromba gázcsőtöl meg lehetne szabadulni, de félek a drága rezsitől. Jelenleg mindenestül 30 ezer havonta (közösk, villany, gáz víz..) H tarifa kiépítése sok lenne?



2024. jan. 28. 20:28
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
0%

"az első dolgom lesz a gázos megoldás klímára cserélése"

Rossz döntés lenne, hacsaknem a gázos rendszer olyan rossz állapotú hogy önmagában csereérett.

2024. febr. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim válasza:

21-es:

Hát a legtöbb lakásban amit néztem vagy régebbi gázkazánok vagy konvektorok vannak (persze itt most a nem távhősekre értem), amik eleve csereérettek. Illetve netán ha mégis egész új lenne, viszont a lakásban szükséges lenne komolyabb felújítás más miatt, részemről akkor is repülne a gáz. Eleve indukciós főzőlap a terv, így ki lehetne kötni a gázt, ezzel pedig az elosztói díjat se kellene fizetni (tudom, tudom, nem a legnagyobb összeg).

Arról nem beszélve, hogy ez kényelmi kérdés is részemről. Itt most a családi házban radiátoros fűtés van gázzal, de van vegyes tüzelésű kazán is. Megmondom őszintén én nem szeretem, főként magát a radiátort, mint hőleadó egységet. Zavar az, hogy bármilyen érzékenyre van állítva a termosztát, a radiátor vagy jéghideg vagy ha elindul akkor egész 45 fokos (ennyire van állítva a kazán), ezáltal akár fél fok is lehet a hőingadozás folyamatosan a szobákban (hisz ha a termosztát le is kapcsolja a kazánt, a radiátor még mindig meleg és adja le a hőt). Persze létezik már olyan termosztát meg kazánvezérlés amivel ez megoldható (előremenő vízhőmérséklet folyamatos állítása), ez a kazán is tudná, de egész nagy beruházás lenne megvalósítani. Ellenben egy mai modern inverteres klíma (ha megfelelően van mérezetve) szépen leszabályoz a megfelelő teljesítményre és folyamatosan tartja a beállított hőmérsékletet. Lakásban ez szerintem még fontosabb, mint családi házban. Itt most a kérdezőnek 50 nm-re van, én is 40-50nm között keresgélek, ilyen kis területre a gázkazán még rosszabb megoldás, hisz nem fog tudni annyira leszabályozni, hogy az komfortos legyen, főleg jó szigetelés mellett.

2024. febr. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
16%

22: A klímás fűtés tudomásom szerint nagyobb hőingadozásokat tud generálni mint az általad körülírt radiátoros rendszer. Az sem mindegy, hol van a termosztátja, mert nem ritka hogy a helyi termosztátok ugyanazt a hőmérsékletet mérik, és helyiségenként mégis eltérő lesz a hőmérséklet (ez összefüggésben áll a leadott hőteljesítmény/légtérfogat arányokkal is). A hőmérsékletszabályzás a klímákban nem a közönséges ki-be kapcsoláson alapul mint egy vasalóban lévő bimetálkapcsolónál, hanem folytonos a szabályzás, ez adhat nagyobb komfortérzetet. De a termosztátokkal baj lesz, mert jellemzően nincs egy, a több helyről detektált értékeket feldolgozó vezérlőegység. Egyébiránt a radiátoros rendszerben megvalósítható PID vagy még korszerűbb szabályozás is, amit a klímás rendszer soha nem tud felűlmúlni. Megjegyzem azt is, hogy vannak igen modern faelgázosító kazánok, amiben az égést számítógép felügyeli, és nagyon pontos szabályzás, magas szintű komfort érhető el. Ez is mutatja, hogy nem csak villanyban lehet gondolkodni.

"Eleve indukciós főzőlap a terv, így ki lehetne kötni a gázt, ezzel pedig az elosztói díjat se kellene fizetni"

Nem félsz attól, hogy egyetlen energiahordozóra alapozni kockázatos?

2024. febr. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim válasza:

23-mas: kezdünk egy kicsit elmenni OFF-ba, de erre még reagálok.

Volt szerencsém több ismerősnél a klímás fűtést megtapasztalni személyesen is, de faggattam is őket a tapasztalatokról. Ha jól van méretezve a rendszer, sokkal kisebb ez az ingadozás úgy, hogy külön extra vezérlést nem kell beépíteni mint egy radiátoros rendszernél. Tudom, hogy ott is megoldható, de hogy ezt minden szobában (csak nappali és hálószobák esetén van értelme szerintem is, itt számít hisz itt tölti el az ember az ideje nagy részét) elérni már több tervezést és pénzt igényel. Voltam már olyan házban is, ahol nagyon patentül meg van ez csinálva a radiátorokkal, tényleg jó cucc, de mivel a klíma igen magasra tette a lécet, szerintem annál jobbat nem lehet csinálni.

"Nem félsz attól, hogy egyetlen energiahordozóra alapozni kockázatos?" -> A PID vagy egyéb vezérlés, a faelgázosító kazán vezérlése milyen enegiahordozóval működik? Csak nem árammal? Azért azt lássuk be, itt Európában a gáznak nem áll valami jól a szénája. Illetve itt nem egy 100nm+os házról, hanem egy panellakásról beszélünk, kis mérettel. Nem hiszem hogy úgy el tudna szállni az áram ára, hogy egy ilyen 40-50nm-es lakás kifűtésénél annyira megérezhető lenne. Családi háznál én is azt mondom, nem rossz ha van legalább 2 féle fűtési megoldás, de lakásnál ez azért enyhe túlzás.

2024. febr. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!