Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Más is ennyit vár manapság...

Más is ennyit vár manapság szakemberre (lakásfelújítás)? Vagy, ha van itt esetleg ilyen jellegű munkákat végző szakember: mi alapján/milyen sorrendben teljesítik a megkereséseket?

Figyelt kérdés

Tavaly vásároltunk egy lakást és azt szerettük volna felújítani, de másfél év alatt egyelőre csak egy gáztervünk van. A fűtés szerelő féléve ígéri az árajánlatot. A villanyszerelő pedig 3 hónapja ígéri, hogy jön.

Nem panaszkodni szeretnék csak kíváncsi lennék mások tapasztalataira is. Lehet, hogy csak én vagyok türelmetlen.

Elsősorban nem is azzal van bajom, hogy hónapokat kell várni, hanem az ígérgetésekkel.



2023. okt. 27. 09:14
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
A jó szakinál hosszú a várólista, aki meg azonnal jön az 99,9%-ban egy kontár, és duplán fizeted ki a felújítás árát. Bátyám fesőként dolgozik, és minimum fél évre előre megvan a munkája, és mesélte, hogy van amit nem is vállal el, mert 53 évesen már ő sem bírja, és kell a pihenés is.
2023. okt. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Kérj legalább 3-4 szakembertől felmérést, ne egy valakire várj.
2023. okt. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%

Sajnos 2-3 hónap várakozás tipikus manapság, ráadásul a felújítások idejét is nagyon nehéz tervezni. Kimegy a szaki pl. fürdőszobát felújítani. Eredetileg csak csempézni kell, aztán kiderül bontás után, hogy például a vízcsöveket is cserélni kéne, ki kell várni a vizest,. Meg újra kell vakolni mindent, mert a réginek nekitámaszkodsz és jön le az egész.

A gázszerelő vár a villanyszerelőre, hiszen amíg nincs áram, ő nem tud semmit csinálni.

Ezek nagyon tipikusak.

2023. okt. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a hasznos válaszokat. Ezek szerint csak én vagyok még kissé naiv és tapasztalatlan. :)
2023. okt. 27. 13:49
 5/6 anonim ***** válasza:
63%

Így van ez mindenhol.Az ember a pénzéért ki van szolgáltatva a mestereknek .

Csak a silányabbja nem megy külföldre dolgozni,vagy aki nem akar családjától tartósan elszakadni.

2023. okt. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Én márciusban vettem egy házat. A festést augusztusban kezdte a festő, és még most se végzett. 3 villanyszerelő közül ketten még most se értek oda, 80 km-re találtam egyet, aki el is jött. A gázszerelőre másfél hónapja várok, hogy nézze át rendszert. Hát ennyi.
2023. okt. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!