Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Üdvözlet! Áramhálózat kibírja...

Üdvözlet! Áramhálózat kibírja e ezt a terhelést?

Figyelt kérdés

Adott egy nagyon régi de gyönyörű vályogház, amiben 15A villanyóra van nagyon régi konstrukció de hibátlan, 1 db 10A és egy 15A kismegszakítóval. A ház egyik fele ami lakott volt kb 15 évvel ezelőtt korszerűsítve lett a hálózat új konnektorok/kapcsolók kábelek stb. Nem értek a villannyal kapcsolatos dolgokhoz. Kb 5-6 fogyasztónk lenne ami menne lemértem ezeket fogyasztásmárővel ha mind egyszerre megy legrosszabb esetben ami kb lehetetlen( 2db pc 1-1- monitorral, 1 db tv, 1 db hűtő, 1 db mosógép, 1 db 80L bojler, 1 db mikró) nagyon max összesen 1500W a fogyasztásuk. Kibírná a hálózat ha odaköltöznénk nagyobb felújítás nélkül?

Köszönöm és elnézést az infantilis kérdésért.



2023. okt. 8. 08:27
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

1+

A baromságkokról jut eszembe:

- nem írta a kérdező mire van használva a 2 számítógép! Tehát egy manapság teljesen átlagos asztali PC max teljesítményét vettem alapul. Ahhoz hogy maxon menjen a gép nem kell játszani, 3d tervező program is képes csúcsra járatni egy ilyen gépet átlagos középiskolai házifeladatnál. pl: archicad, creo stb.

- Mosógép esetében szintén nem írták milyen gép, ezért a sajátomat vettem alapul, amibe bizony 2000w-os fűtőszál van. Bár nem írtam, de elég egyértelmű, hogy nem folyamatosan fűt...

- "A bojlet 1200W" Ezt mi alapján állítod #7, mikor a 9# kaptuk a választ ezzel kapcsolatban? csak a legelső amire rányomtam:

[link] 1800W! "80 literes bojlerbe min 1200wos fűtőszál van de lehet 1500, 1800, 2000 is."

- TV esetében szintén nem írták milyen típusú, mekkora, így a sajátomat vettem alapul 140W és 65" ledes. Manapság már 200000 ft alatt is lehet venni ekkorát, tehát nem az elérhetetlen kategória!


Egyéb apróságok: a víz forralóm 1850-2200w között vesz fel mikor melegít, az elektromos kávéfőzőm 1450w-ot fogyaszt amikor fűti fel a vizet, a vasalóm 2380-2830w, a hajszárítóm 2000-2400w.

Vagyis ezek csak egy átlagos háztartás átlagos mindennapos eszközei! Ezek a gépek ég nincsenek 1 évesek sem!


"mosógép: amikor melegít akkor 1500W amikor csak "mos centriz stb" akkor 300W. Bojler ha melegít és bekapcsol: 1200W maxon."

Ez a 2 önmagában 11A! Úgy vettem ki a dolgokat nincs B tarifa, tehát a bojlert csak a termosztátja kapcsolgatja, annak meg nem mondhatod most fűt fel a mosógép, szóval 10A nál már le kell kapcsolni ha mosni akarunk.


A 80-as években lehet elegendő volt a 10-16A, de egy modern háztartásnak kell a min 20-25A, de inkább utóbbi.

2023. okt. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

""nem az a buta, aki 500-at írt"


De az. Ezen nincs vita. Hülye hozzá. Nem tudom hogyan írjam még le."


Szükség van egy bizonyos intelligencia szintre ahhoz, hogy megadjuk egymásnak a tiszteletet!

2023. okt. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Na látom megy a mosakodás :D nem is írták le ezt meg azt meg amazt.

Az intelligencia ott kezdődik hogy felismeri hogy nem ért valamihez és nem beszél bele. Ha mégis, akkor nem hülyeségeket. Azért fel kellene ismerni hogy 7kW az nem egy átlag kis lakás/fogyasztása...

2023. okt. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget, nem akartam vitát szítani a laikusságommal! :)Nagy valószínűséggel elbír minket egyelőre a hálózat, ha nem majd kompromisszum ezzel azzal, többi korszerűsítésre meg ott a cetelem :)
2023. okt. 8. 15:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!