Levegő-levegő vagy levegő-víz hőszivattyú?
Elég rosz rendszernek hangzik elsőre.
A meleg viz termelést minimum részben érdemen hőszivattyúval megoldani mert minimális plusz költség és negyed áron melegegited a vizet. Valoszinű pár év a megtérülése.
A fancoil az esetek nagy részében nem optimális mert felület fütés is megoldható az árából pl mennyezet fütés.
De ezeket igy nehéz megitélni, lásd 3 válasz.
Egy kicsit elbizonytalanodtam én is, mivel egy régi ház felújításáról van szó és a pincében lenne a gépészet. A gond itt, hogy nincs lehetőség padlófűtésre. A tetőtér beépítve, így a légcsatornás rendszer se megoldható. Marad a vizes radiátor + klíma vagy a fan-coil kiegészítve pár radiátorral. Ami miatt ezt javasolta, hogy a hőszivattyú a hűtést és a fűtést is megoldja. A vizes rendszer alapból villanybojlerre lett kialakítva, az nem tetszik, hogy lesz egy bojler a szép új fürdőben, viszont az jó benne, hogy itt nem függ a melegvíz a hőszivattyútól. A fűtésnek is lesz alternatívája cserépkályhával.
Én azon gondolkodom, hogy az arányokat fordítanám meg és több lenne a rediátro, mint a fancoil. Inkább mindenhova vizes radiátor és csak pár helyen fan-coil.
Mért nem a hőszivattyú mellé rakjátok a bojlert? Ha messze lenne, arra ott a cirkulációs kör.
A fan coilok mellé teljesen felesleges a radiátor, ha nem tudsz tőle aludni lekapcsolod, reggel meg vissza. A fan coilokhoz egy klíma beltérije olyan, mint egy mtz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!