Hőszivattyú, hogyan éri meg( viz - levegő)?
INgatlan vásárlás után vagyunk, és el kellene dönteni, hogy milyen fűtést teszünk bele.
1. Hőszívattyú (víz levegő) kb. 2 millió
2. kondenzációs kazán kb. 800 ezer
110 m2-es, szigetelt ház. áramra van kb 60%os kedzvezményem, ( fogyasztás 40%át fizetem).
Melyiket érné meg választani?
Hőszivattyút hűtésre is lehet használni klima helyett ? Ha igen hogyan?
Nekem az a problémám a hőszivattyúval, hogyha elromlik (5 év gari után) megint ki lehet dobni 1,2 millát mig ha gázkazán elromlik 3-500 ezerből meg lehet úszni.
Kérdés, hogy a áram kedvezményemmel és jobb hatásfokával a hőszivattyú mennyi idő alatt térül meg, és hogy éri meg?
Bármi infó érdekelne... azt mondták gázzal kb évi 200 ezerből lehet értelmesen ezt az emeletes házat felfűteni....
HMV-t is tudsz előállítani hőszivattyúval. Valamint hűteni mennyezet fűtésnél tudsz(párakicsapódásra figyelni kell) De lehet vele falfűtést is.
Miért víz levegő? Olcsóbb a levegő-levegő.
nincs kedvem meg egy kutat furni...arra is kidobni egy milliot...
Sajnks utolso kommentbol sokat nem ertettem ki tudnad fejteni bovebben miert jobb mint gazfutes?...
Nem mondtam, hogy jobb a gázfűtésnél. De ha villanyra van kedvezményed, akkor inkább az felé hajlanák.
Te beszélsz víz levegő hőszivattyúról, én kérdeztem miért. A levegő- levegő hőszivattyú olcsóbb, hisz nem kell kút és csövezés.
akkor rosszul mondtam...nekem tul nagy kockazat...a megterules...kb fele annyit fizetnek mint gazzal...durvan 100 ezer Ft al lenne olcsobb az eves futes dijam hoszivattyuval.. kb 1 millio a kulonbozet a gaz es hoszivattyu kozott beruzasban...
igy a megterulese iszonyat ido...
kozbe ha meghibasodik a berendezes kutbaveszett az egesz...
en nagyon szivesen vennek ilyet, de semmi esz ervet nem latok mellette...abba biztam mond vki vmit amit esetleg nem hallottam meg.
A hőszivattyú éppen úgy működik mint egy hűtőszekrény. Az is hőszivattyú, csak a kütyü belsejéből szivattyúzza ki a hőt a hátsó fekete hőleadó rácsra. A hőszivattyúnál meg éppen ezt a meleget használod fel fűtésre, vagy használati melegvíz (HMV) készítésre. A hőszivattyú is hasonló gyakorisággal romlik el mint egy hűtő. Mikor romlott el utoljára hűtőd? Hány évet üzemelt, mire elromlott? Én ezekre a kérdésekre is megkeresném a választ, mielőtt a félelmeim miatt a drágább megoldást választanám.
Én hosszas előtanulmányok után a legdrágább módszert, a földszondás hőszivattyút választottam. A szondákhoz bányakapitánysági engedélyem is van. És nem bántam meg. 7 éve üzemel a rendszer meghibásodás nélkül. A hőszivattyúm átlag COP=4-et tud, azaz 1 kWh elektromos energiából 4 kWh hőenergiát húz be a házamba. Van 2 fancoilom is a 2 szinten, és nyáron úgy klimatizálok, hogy a szondák 13 fokos vize van hőcserélőn keresztül a fancoilokra eresztve. Ilyenkor hőt pumpálok le. Télen meg hőt veszek ki a Föld mélyéből. Piszok drága, de stabil, jól működő rendszer.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!