Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Fehér falról rászáradt lilás...

Fehér falról rászáradt lilás gránátalmalé foltokat hogyan tudom eltávolítani? Ráfröccsent ahogy szétvágtam... Nem meszes festés.

Figyelt kérdés
Radírral próbáltam nem jön le. Úgy tűnik nem mészalapú festés mert nem lesz a ujjam fehér ha végighúzom rajta.

2023. szept. 8. 17:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Átfestéssel
2023. szept. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

3db. kb. 1centis folt miatt az egész falat?

Ha csak azt festem át akkor kirí a fehérségével.


Smirgli papír? Dörzsvászon?

2023. szept. 8. 17:26
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A gyümölcslé beleívódott a festékbe, a festékkel együtt tudnád csak elcsiszolni, de akkor lesz egy festetlen folt.
2023. szept. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
40%
Esetleg fehér filccel vagy szövegjavítóval a átkened a foltokat
2023. szept. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
28%

Szivaccsal, vizesen kezdd el dörzsölni, ha kell akkor a dörzsölős felével! A folt le fog jönni, de megy vele a festék is sajnos. A fehér festék azért jó mert ha akarod ott átfestheted azt a kis részt is és nem lesz nagyon elütő.

Festéktől függ, hogy mennyire látszik a ráfestett folt, diszperziteknél a fehérnél nem nagyon szokott meglátszani csak ha úgy esik rá a fény. A villanykapcsolók körül szoktam időnként átfesteni, mert ott kell gyakran letakarítani a falat a kéznyomok miatt és lejön közben a festék.

Kisebb hengerrel jól meg lehet csinálni, nem kell hozzá semmi előkészület csak egy kevés a fehér festékből.

Sajnos másképpen nem tudod leszedni a foltot, az általában beivódik a festékbe. Mindenképpen először le kell szedned, mert ha ráfestesz a fehéren át fog ütni. Ha csak halvány nyoma marad az nem gond, azt elfedi, de a pirossal nem boldogul a fehér.

2023. szept. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

4. szövegjavító szürkébb mint a fal, ezért látszik.

5. lekapartam a lilás foltokat. Igen alatta glett van ami szürkésebb.

Valószínű csak egy fehér festés jó rá, kérdés mennyire lesz látható egy 2 éves falon. Vizes dörzsivel csak nagyobb lett a folt mert bevizezte a környékét is. Azt várom hogy száradjon.

2023. szept. 9. 09:15
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak a festés segít ezen.
2023. szept. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
77%
Tegyél oda egy képet.
2023. szept. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!