Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Rozsdaoldó - higító a zsíreltá...

Rozsdaoldó - higító a zsíreltávolításra? Tényleg csak a nitrohigító jó erre? A sima szintettikus higító nem oldja?

Figyelt kérdés

autón javítok kis részt, rá kell festenem.

először rozsdaoldózom, de azt mondták, az elég zsíros marad, tehát akkor higítóval leszedem majd.

de erre meg ellentétes dolgokat hallok, mert eleve a rosdaoldón is rajta van, hogy "zsíreltávolító", viszont az egyik festékboltos azt mondta, hogy csakis a nitrohigító szedi le a zsírt, a sima szintetikus nem.


mi ebből az igazság?

(csak mert nitróm éppen nincs)



2023. aug. 30. 19:59
 1/9 anonim ***** válasza:
A rozsdaoldó nem tudom micsoda, talán rozsdaátalakítóra gondoltál. A nevében is benne van, hogy nem tisztításra való.
2023. aug. 31. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

értem, de a rozsdától akarom megtisztítani a fémfelületet. azaz kell.

a kérdésem az ezutáni fázisra vonatkozik.

2023. aug. 31. 12:32
 3/9 anonim ***** válasza:
68%
Hát én már próbálkoztam sokféle folyadékkal, de eddig mindig a mechanikus rozsdaeltávilítás vált be legjobban.
2023. aug. 31. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%
Zsírtalanításra, tisztításra pedig petróleum a legjobb.
2023. aug. 31. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

kösz, sajnos sürgős volt, szóval túl vagyok rajta. sima szintetikus higítóval sikerült, meglátjuk, milyen lesz ...

viszomnt nekem az a kék rozsdaoldó folyadék baromi jól leszedte a rozsdát olyan helyről is, ahol előtte nem is gondoltam, hogy van, csak végigkentem egy egész részt. ezek szerint érdemes volt. nagyon szépen leszedte, a csillogó fém látszott csak.

állítólag annyi a titok, hogy 2-3-szor is át kell kenni kb 1 ótra különbséggel és utána állni hagyni egy éjszakát. így tettem, és tényleg jól lejött, meg is lepődtem.

2023. szept. 1. 10:29
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha kevés a rozsda és felületi, akkor jó lehet a rozsdaoldó. Volt hogy valamit be is áztattam annyira rozsdás volt, 3 napig ázott úgy sem szedte le.
2023. szept. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Aztán a festék se egyforma. Van amelyikre rá van írva hogy rozsdaoldó nem használható felületelőkészítésre, mert ledobja a festéket.

Még szerencse hogy van olyan festék is amit a rozsdára lehet kenni (mert maga a spec. festék tartalmaz rozsdaátalakító vegyi anyagot)

2023. szept. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
igen, de azért az a festék is csak mértékkel működik így ... szóval egy halvány rozsdaréteg oké, de a nagyját akkor is le kell szedni előútte. sajnos annyira azért nem profi az anyag, hogy csak rákenem a rozsdára és jó is lesz. volt amikor én is ezt hittem, aztán elég volt pár hónap és már dobta is le a festéket, alatta pedig megint a rozsda.
2023. szept. 2. 10:07
 9/9 anonim ***** válasza:

Nyilván, ha púposodik és morzsolódik le a rozsda az nem maradhat, nincs tartása, tehát ez eltávolítandó. Eddigi tapasztalatom alapján ezt a morzsolódó rozsdaréteget sokkal egyszerűbb eltávolítani, mint ezután fémtiszta felületig eljutni, ez utóbbi még plusz 5-10x annyi idő.

Aztán meg úgy tűnik, fémtiszta valami, 1-2 nap után meg szineződik el, tehát már megindult a korrózió a levegő páratartalmától is, ezért is nehéz a teljesen fémtiszta felületet elérni.

2023. szept. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!