Vályogház mennyezeti szigetelésre elég lenne egy réteg (10cmes) kozetgyapot + hővédő fólia?
1+
A fóliának pára zárás a lényege, miatt az illesztéseket le kell ragasztani!
…azért VÁLYOGHÁZ esetén nem lenne kidobott pénz szakemberrel konzultálni, hogy biztosan az-e a legtutibb, hogy gipszkarton meg fólia… van egyébként szellőztetőrendszer is tervben, mert akkor OK… egyébként meg a karton alatt a penésztelep ne legyen meglepő… a vályog teljesen másképp viselkedik, mint a tégla vagy a kő és teljesen más anyagokkal is érdemes minőségi és EGÉSZSÉGES munkát végezni vele.
Ne ezen a pártízezres szakértői díjon múljon, mielőtt belevágtok laikusként.
Megmarad a födém azon az 50m2-en, vagy itt jelenleg nincs födém, kibontásra került, csak a gerendák vannak?
Mert gipszkartonnal vályogban óvatosan... Elvileg, ahol marad a födém, azt sem szabadna zárni! Értsd kőzetgyapot kerülhet rá, de alá/fölé nem kerülhetne fólia, mert úgy a födém csak befelé lélegzik, csak befelé tud száradni. Vigyázni kell az ilyenekkel vályogban, mert simán eltudsz olyan hibát követni, hogy túlzás nélkül rád dől az egész épület. Ahol nincs födém, és úgy építed és nem akarsz látszó gerendát, ott szerkezetet építesz a kartonnak, építed ezt fémből, mert a fa az mozog! Megépül a szerkezet, erre rákerül a hőtükörfólia, rá lehet rakni kétoldalú ragasztóval, illesztéseknél, ahogy írták egymásra rátakarsz legalább 10cm-t és végig leragasztod erre való ragasztószalaggal, ha valahol sérül a fólia, szintén beragasztod. Igazság szerint a falhoz is hozzá kellene ragasztani, de vályoghoz nagy eséllyel nem fogod tudni. Ha meg kivakoltad cementessel a vályogfalat, ahhoz hozzá lehet ragasztani, de akkor pedig szinte biztos, hogy nagy hibát követtél el, hogy kivakoltad.
A gerenda közökbe mehet 150-es kőzetgyapot (15cm), ehhez a legegyszerűbb delta-t venni, sokkal kevesebb a hulladék. Majd erre fentről még telibe le kell rakni 10cm-est, ez már lehet a sima táblás.
Ha úgy látjátok, hogy a gerendaközökben nem szorul eléggé a szigetelés, akkor érdemes alulról cikk-cakkban bedrótozni.
Klíma fűtést minden esetben át kell gondolni, minden épületben, vályogban meg pláne! A klíma fűtéssel az a probléma, hogy egy ventilátoros fűtés, ennek okán minden bútor mögött hideg marad a levegő. Ha az nem áll relatíve magas lábakon és nincs felette elég hely, hogy a meleg levegő mögé tudjon áramolni, abban az esetben a fal mögötte 100%, hogy penészedni fog! Szóval lehet, de a berendezéseket ehhez kell hozzáigazítani! Ilyen láb nélküli meg lábat eltakaró takaróléccel épített bútorokat nem javaslom, hogy betegyetek, és plafonig ne érjenek a bútorok! Ha kivédhetetlen a történet, értsd ez kell és ebből nem tágítasz, akkor meglehet tenni azt, hogy a bútor mögött, a falra feltekertek fűtőkábelt, amit egy termosztáttal lehet vezérelni, ált. ezt elég a fal alsó 40-50 cm-ében megtenni!
Laikus vagyok, de azt olvastam, hogy a lehető legrosszabb megoldás a vályogháznál olyan megoldásokat alkalmazni, amik a modern házaknál szokásosak: vastag szigetelés, jól záró ablakok stb. A gipszkartont is nagyon erősen ellenjavallják.
Se a klímával, se a gyapotszigeteléssel nem értek egyet, a gipszkartonnal meg pláne nem.
Keress egy olyan szakembert, aki kifejezetten vályogházakhoz ért, és az ő tanácsai szerint csináld!
Parasztház az ilyen, sosem volt bennük 3m-es belmagasság, szóval ha alacsonynak érzed, akkor inkább adjátok el!
Csináljatok látszó gerendás mennyezetet, az optikailag emeli a belmagasságot, ha az neked jobban tetszene, akkor azt kell csinálni, parasztházba egyébként is illik!
Aki pedig vitatkozni szeretne a 4-es hozzászólással az vegye a fáradtságot és álljon vitába! Ész nélkül osztanak itt is rengeteg rossz tanácsot vályogház kategóriában, nem számolva azzal, hogy konkrétan kárt tesztek ezzel más tulajdonában, ha követi azt, amit ajánlotok!
Sziasztok válaszolók, újra segítséget kérnék.
A kartont feltették a helyére viszont, a karton es a gerenda közé nem tették be a gyapotot es a fóliát, engem bosszant es idegesít mert előre rettegek a téltől, főleg hogy gázzal fűtünk és lett egy tágasabb és magasabb helyünk főleg hogy van egy gyerek is. A padláson teszik le a gyapotot es a fóliát de nem tudom hogyan, és mint írtam korábban egy 10-15cm maximum. Szerintetek ez a megoldás rá helyes!? Elment az egész kedvem az egésztől nagyon sajnálom a sok pénzt és időt amit erre a házra fordítottunk már.. Teljesen elszomorít, mert számomra az lenne a prioritás hogy télen ne fagyjunk bele, attól még hogy szép lesz, attól még lesz hideg tél. Hogy miert nem adtuk el volt ra ok(a a páromnak)
Szerinted az? :D
Leírtam a helyes sorrendet! Így, ahogy csinálták, a hőkülönbség miatt télen a pára le fog csapódni a fólián. Csuromvíz lesz!
Most bontsd el az egészet, amíg még nincsenek elglettelve a csavarfejek! Addig könnyen bontható, utána már lehet keresgélni mágnessel!
Hogy mitől egyszerűbb nekik a gerendákon egyensúlyozva berakni a szigetelést, arra k....ra kíváncsi lennék!
"értsd kőzetgyapot kerülhet rá, de alá/fölé nem kerülhetne fólia, mert úgy a födém csak befelé lélegzik, csak befelé tud száradni. "
A szálas szigetelést védeni kell a párától, ez a technológiai előírása! Ez azért van, mert magába szívja a vizet, és ezzel arányosan folyamatosan romlik a szigetelési tulajdonsága. Nem lesz jó ha kiszárad cserélni kell.
A gipszkarton vázra kellett volna rakni a fóliát, és arra rá a kartont!
Azt írtad szétszedték a födémet, tehát felülről ki lehet tölteni a gerenda hézagokat, 2-3x szívással, az alulról szigeteléshez viszonyítva.
Gondolom kalákába megy a dolog haverokkal, családdal. Nincs ezzel baj, de legalább a technológiai előírásoknak utána nézhetnének!!!
A vályog fal nem lélegzi, csak pára áteresztő tulajdonságára kell figyelni, hogy ez meg is maradjon!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!