Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyibe kerül külön mérőórát...

Mennyibe kerül külön mérőórát csináltatni a bojlernek?

Figyelt kérdés
Mennyit kér ezért a munkáért, illetve a bojler felszereléséért/bekötéséért egy villanyszerelő?

2023. júl. 21. 21:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Vezérelt áramra gondolsz?
2023. júl. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%
Erre így látatlanba senki nem fog tudni válaszolni. Minden munka más, sok tényező befolyásolja az árat. És semmi konkrétumot nem adtál meg.
2023. júl. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Noren1989 ***** válasza:
0%
Én bekötöttem egy sonoff okosrelét, majd mérőmódba tettem. A szerelés kb 15perc volt mindenestül, a cucc valami 8-9ezer volt mellé.
2023. júl. 22. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
39%

Ha a mai szabványnak nem megfelelő a mérőóraszekrény, akkor nem csak a bojlernek kell mérőóraszekrényt beépíteni, hanem az állandó áram mérőjének is, sőt ha a méretlen vezeték oldalfali/tetőtartója sem megfelelő, nem átjárható, esetleg a padlástéren keresztül közlekedik, az is cserés. 350-500 ezer forint körül! Erősen változó, ez reg.szerelő dolga, ők meg nem egységárban dolgoznak. Reg.szerelő nem feltétlen építi ki a bojlerhez a külön megtáplálást, ehhez lehet, hogy egy villanyszerelőt kell megbíznod. Továbbá szükséges egy lakáselosztó beépítése is, hisz biztosítani kell, a legegyszerűbb módja sok esetben az, ha a mérőórához kerül ez is. Hogy a mérőóra után a szerelés mennyibe kerül, arra körülbelüli árat se tudok mondani, nem lehet, erősen függ a lehetőségektől.

#3 merem feltételezni nem az a célja csupán, hogy a bojler fogyasztását tudja, hanem az hogy a bojler vezérelt áramra kerüljön, így mentesíti ettől a fogyasztástól az állandó áram óráját.

2023. júl. 22. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
49%

*Ez házra vonatkozik, lakásnál más a helyzet, ott nem tudok árat mondani, ott is baromira változó, függ a lehetőségektől!

Egyébként a bojlert nem villanyszerelő szereli fel, hanem vízszerelő, villanyszerelő csak a vill. részét köti be!

2023. júl. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
26%
nálam két helyen van külön fogyasztásmérő..az egyik a mosógép előtt, a másik az egyik klíma előtt. Villamossági boltban vettem itt Budafokon, ezek dugvillába épített digitális kütyük. A fogysztás árát is mutatja.
2023. júl. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Noren1989 ***** válasza:
Làtom gyerekek, senki se tud megszerelni semmitse....
2023. júl. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
22%
Mi van kérdező, hihetetlennek találtad a 300 ezret, amit előző kérdésednél írtam? Hát akkor olvasd #4-et.
2023. júl. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!