Fa födém szigeteléskor mivel legcélszerűbb rögzíteni a kőzetgyapotot vagy üveggyapotot a gerendák közé?
Drótozás? Madzagolás? Lécezés?
(Gipszkarton álmennyezet lesz )
Kedves 1.
Ha nem rögzítem leesik a gerendák közül (gravitáció)
Köszönöm 2.válaszoló
Ez nem igaz! Kb. 1cm-el hosszabbra kell vágni és be kell szorítani. Sokkal nagyobbra nem szabad vágni, mert 1. összenyomni nem szabad a szigetelést 2. ki is púposodik, hasas lesz, ha sokkal nagyobbra vágod. Ha szükséget érzed a rögzítésnek, akkor vékony drót meg szeg és cikk-cakkban drótozol alatta, miután beszorítottad, de ha megáll (és megszokott), akkor leesni később nem engedi majd a párazáró fólia! Mindenesetre ha még nem vetted meg a szigetelést, akkor ajánlom, hogy a rockwool deltáját vedd, a deltával tetszőleges szélességet lehet képezni úgy, hogy lényegesen kevesebb a hulladék, mindig csak a háromszög 1-1 sarkát kell levágnod és sokkal könnyebben és jobban beszorítható. Két lap átlósan el van vágva, ezt ha elczúsztatod egymás mellett, úgy növelhető-csökkenthető annak szélessége, azaz hosszanti irányból nem kell vágni. Lényeges, hogy az egymás "elé" kerülő táblákat is szorosan told össze egymáshoz, ne legyen rés, minimális rés sem, mert ez gyakori hiba, a hőkamera faszán megmutatja az ilyen hibát.
2. réteget is szükséges rakni, ha az oldalfalakkal (ferdefal) sem vagy még kész, oda is kell egy 2. réteg, az, hogy a gerendaközökben van csak szigetelés az édeskevés! Úgy még olyan meleg lesz, mint a szaunában, ez az elsődleges oka, hogy a régebben beépült tetőterek olyan melegek nyáron. Ahogy rakod a 150-est a gerendák közé, úgy kell folyamatosan haladva rakni a tetejére egy 100-as-t úgy, hogy a gerendákra az viszont rátakarjon. A fogópárok közét is töltsd ki értelemszerűen! Ezzel úgy kell haladni, hogy valami úton-módon a padlásfeljáró felé haladsz vele! Az szükséges sajnos, máskülönben befejezni értelemszerűen nem tudod. Padlásfeljáróhoz azt ajánlom, hogy építs be egy keretet, amibe beleül majd a padlásfeljáró, ez a keret legyen legalább olyan magas, hogy fölé még be tudsz helyezni egy legalább 100-as EPS-t, mert különben a padlásfeljárónál ömleni fog be a meleg, egyáltalán nem szigetelnek, a szigeteltek sem.
Ferdefalnál pedig a 150-esre jön még rá telibe a 100-as, na az az, amit ideiglenesen meg kell tudni valahogy akasztani, akár dróttal, mert utána majd a 40cm-enként felszerelt gipszkartonszerkezet tartja majd. A szerkezetet tartó direkttartók egyébként a legtöbb esetben megfogják majd a 100-ast is, azaz abba belenyomva (szúrva) az tartja majd, de adódik majd olyan helyzet, ahol drótozni kell. Első körben az egyenes falakra tedd fel az UD profilt, mielőtt a 100-ast rakod, az majd tartani fogja a szélső táblák szélét!
Köszönöm a kimerítő választ, nagyon hasznos.
Több réteget tervezünk tenni.
Gerendák közé, illetve még ezekre (+takarja gerendákat, falak tetejét fent), így 30 cm lesz.
Nem lesz beépítve a tetőtér, nem lesz járható sem ez a része. Padlásfeljárót vasbetongerendás részre tettünk, ott majd osb lapokkal készítünk járható/pakolható felületet (ez már a garázs feletti rész)
Gerendás közé tehát kerül a gyapot, alatta fólia, de lesz egy kis légüres tér is ezek és a gipszkarton között, mert szobákban nem szeretnénk nagy belmagasságot.
Emiatt szeretnék pluszban rögzíteni őket még, idővel összesnek, esetleg lepotyogna vmelyik, akkor inkább be tegye.
Drótozásra gondoltunk cikkcakkban. Drót helyett madzag? Bálakötöző vagy hasonló? Könnyebb vele bánni. Ehhez tudnál szintén véleményt írni kérlek?
Köszönöm!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!