Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Csak zuhany, nincs kád. Hiba...

Csak zuhany, nincs kád. Hiba lenne így felújítani a fürdőszobát?

Figyelt kérdés

Majd egyszer szeretném felújítani a lakásomat és egyre szimpatikusabb a gondolat, hogy csak zuhany legyen a fürdőszobában.

Van hátránya, ha csak zuhany van, kád nincs?

Alapból úgy képzelem el, hogy nem fogok elköltözni, de ki tudja mi lesz. Eladásnál negatívum, ha nincs kád?


2023. júl. 9. 18:57
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

jó kérdés...tíz évig volt kád(is)aztán kidobtam(máig bánom)öt évvel ezelőtt egy akril kádat tettem vissza, és abban zuhanyzok(m)..


Újra örülök a kádnak, pedig csak vészhelyzetben kell(lene)


Kérdésedre válaszolva: hiba lenne...na persze igazi szakember csinálja, legyen ejtése rendesen a lefolyó víznek, jól legyen alátámasztva a kád..(és jól legyen tömítve)


A kád csak előny lehet.

2023. júl. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Igazából ha te csak zuhanyzol, akkor legyen csak zuhany. Svájcban élek, itt nagyjából a lakások fele ilyen. Én is ilyenben lakom, és alapból nem hiányzik a fürdőkád, de azért nagyritkán, olyan kéthavonta jól esne elnyúlni a fürdőkádban.
2023. júl. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Számomra fölösleges a kád.
2023. júl. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

Már nem divat a kád,idejét múlta.Nagy a víz felhasználása is .

Már zuhanyzó van nálunk is.Hely is marad másnak.

Idősek,nehéz mozgásuak nem is tudják használni.

2023. júl. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
36 éve tökéletesen megvagyok kád nélkül
2023. júl. 10. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

téli hideg estén egy jó forró kád fürdő..aranyat ér.

és ki lehet benne suvickolni nagyobb szőnyeget tárgyakat,valamint és kiáztatani dolgokat.

Én le nem cserélném...

2023. júl. 10. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nálunk így lett megcsinálva a kád sok helyet foglalt.

Ennek két éve de nem látom hátrányát.

2023. júl. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 mindentudó99 ***** válasza:
Ilyesmit felesleges itt kérdezni. Egyik embernek kell kád másiknak nem. Nekem szükséges. Szeretek akár egy örát is feküdni benne néha. Amikoe van időm kedvem
2023. júl. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


#8

Nem volt felesleges, legalább megtudtam, hogy nem ördögtől való a gondolat.

Ha a családomban megkérdezném, akkor valószínű azt mondanák, hogy kell kád és kész. Korábban volt, hogy egy ismerősünk így döntött és nem tetszett nekik a döntése. Egyszer majd megkérdezem ezt az ismerőst, hogy megbánta-e. Mást nem ismerek, akinél csak zuhany van. Olyat ismerek sokat, akinél mindkettő van, de szinte soha nem használják a kádat.

Alapból kádas lakásban éltem, de az utóbbi időben kellett több helyen laknom, ahol vagy csak zuhany volt, vagy kádban zuhanyoztam. Néha bennem volt, hogy de jó lesz kiáztatni, majd ha hazamegyek. Nem tudom ez mennyire hiányozna hosszú távon, vagy el tudnám feledni.


Egyelőre, ami a kád mellett szól:

Nagy dolgok kézi mosása, beáztatás, kiöblítés

Kutyafürdetés

Egy jó fürdőzés

Könnyebb takarítani

?Hozzáad az ingatlan értékéhez?


Ami a zuhany mellett szól/kád ellen:

Kisebb helyet foglal, marad másnak hely

Kádnál könnyebb megcsúszni (kádban zuhanyzástól félek emiatt)

Könnyebb bejutni (főleg emiatt gondolkodom zuhanyban, mert van pár visszatérő gondom, ami miatt néha fájdalmas a ki-bejutás vagy ülni, és bármikor lehet új ok, ami miatt csak zuhanyozni lehet)

Kevesebb víz

Sokkal gyorsabb

2023. júl. 10. 12:15
 10/10 anonim ***** válasza:

Kádhoz is kapható olyan csúszásgátló izé, pont olyan anyagból/mintával, mint a zuhanyzóhoz, csak ugye hosszúkás. Viszont nehezen mozogva tényleg jobb a zuhany.


Én amúgy kádban zuhanyzok (mert az van), de állva szoktam. Szóval a vízfelhasználásomra nincs kihatással a dolog.

2023. júl. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!