Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Alacsony víznyomáshoz milyen...

Alacsony víznyomáshoz milyen zuhanyfejet javasolnátok tapasztalat alapján?

Figyelt kérdés

Láttam ezt a propelleres fejet, ami állítólag nagy sugárban nyomja ki a vizet, de elég vaskosnak tűnik a markolata, nem túl kézreeső.

Ha tudtok valami jót ajánlani, ami már nektek is bevált, linket/helyet is szeretnék kérni, ahol megvásárolhatom :)



2023. jan. 9. 13:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mit jelent az alacsony? 1 bar alatt egyik sem fog túlzottan spriccelni.
2023. jan. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
19%

Víztakarékos zuhanyfejet keress! Nekem olyan van, mint a linken, és a csapot alig kell megnyitni, hogy jó legyen.

[link]

2023. jan. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
És honnan jön a melegvíz bojler,cirkó központi...?
2023. jan. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Aminek kicsi a feje, tehát viszonylag kevés helyről spriccel a víz. Így nagyobb lesz a nyomás
2023. jan. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

#1: fogalmam nincs, mit jelent, mert még nem mértem. Azt tudom, hogy 4. emeleten lakom, a földszinti elosztón pedig 3,5 bar van, és tövig ki kell nyitni a csapot, hogy a víznyomás megközelítse az elfogadható szinten. Ha mondjuk emeletenként féllel csökken, akkor 1,5 körül. Szóltam a szolgáltatónak, de annyival leráztak, hogy 3,5 a lent mért nyomás, ami nekik elég.

#2: hát ez elég fúj kinézetű :D Ennyiért meg még drága is, de köszönöm a javaslatot. Az eddig próbált víztakarékos zuhanyfejek egyébként nem nagyon váltak be, mert ami volt a tövében plusz tömítés (a takarékosság végett) csak még inkább csökkentett a víznyomáson.

#3: központi

#4: nem nagyon tudom ezt így neten megítélni, ezért kértem kifejezetten linket olyanról, ami másnak már bevált.

2023. jan. 10. 14:48
 6/11 A kérdező kommentje:

Ilyet vettem, nem vált be, rosszabb volt, mint a mostani: [link]

Esetleg ez jó lehet? [link]

2023. febr. 14. 08:15
 7/11 anonim ***** válasza:

Miért kell 14 ezer forintot kifizetni egy zuhanyfejért?

Nem kötekedésképp tényleg, örülök hogy "jól mén".... de ha valaminek nincs értelme, akkor zuhanyfejből ilyen b.,zidrágát venni.


Valaki már írta a megoldást amúgy: kicsi legyen a feje. Nekem is ilyen van és meghökkentő milyen erővel jön belőle a víz.

Igaz én csak simán lecseréltem az előzőt egy másikra, nem is néztem milyen... aztán kipróbáláskor jöttem rá hogy azért erősebb, mert kisebb a feje.

2500 forint volt.


Ugyanúgy vízkövesedik a drága, mint az olcsó... és ugyanúgy lehet vízkőteleníteni mint a drágát...

2023. febr. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ilyent pl.

[link]

2023. febr. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Hidd el, hogy nagyon nem szeretnék 14 ezret fizetni egy zuhanyfejért, ha találnék olyat, ami amellett, hogy nem csúnya (mint amit linkeltél is, vagy a #2 válaszoló), használható is. Nyilván másra is el tudnám költeni ezt a pénzt, de ha ez az ára, hogy megfelelő erővel jöjjön belőle a víz, és nézzen is ki valahogy, ne csúnyítsa el az amúgy szép fürdőszoba összképét egy csöves zuhanyfej, akkor sajnos kénytelen vagyok.

Amíg 1. emeleten laktam, nekem sem okozott problémát, milyen fejet veszek rá.

2023. febr. 21. 10:04
 10/11 anonim ***** válasza:

Van rá még egy megoldás.

Szedd szét a zuhanyfejet és a lyukak felét ragasszad be pl. szilóval.

2023. febr. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!