Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogy távolítanád el a plafonró...

Hogy távolítanád el a plafonról a penészfoltot? Palatetős garázst újítunk fel, és a pala belső felét lefestettük kültéri fehér festékkel, jó is lett, de penészfoltok jelentek meg egy tél alatt?

Figyelt kérdés
Nincsen ablaka, télen zárva volt leginkább az ajtó, és a palák találkozásánál valami okból páralecsapódás lehet és fekete penészfoltok jelentek meg. Ha Szavóval lefújom, az arcomba hullik a permet. A penészgátló festék azt írja, előtte távolítsam el a penészfoltot, de az is spray formájú. Olyan festék, ami festhető, sűrű és egyben eltávolítja a penészt is nem létezik?

#plafonról penész eltávolítása?
2023. jún. 17. 09:13
 1/3 anonim ***** válasza:
58%
Lefújod domestossal vársz egy kicsit letörölöd. Aztán lefújod ecettel és letörölöd. Utána festés.
2023. jún. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem van egy lapos felmosóm erre a célra.

A textiljére hipót teszek - a Domestos a jó, mert nem csöpög - és azzal áttörlöm a plafont. Sajnos nálunk a fürdőszobában jelenik meg újra meg újra. Most fogok majd festeni.

A Szavo is hipót tartalmaz, felesleges olyan sok pénzt kifizetni érte. A fújás jó, szépen eljut mindenhová a hipó, de az apró cseppek lehullanak és ott is hatnak ahol nem is akartad volna.

De megcsinálhatod úgy is mint a festést, nyeles festőhengerrel, amit nem festékbe mártasz előtte hanem Domestos-t használsz helyette. De az is fröcsköl - azt is próbáltam már. Csak legalább nem állsz te alatta.

2023. jún. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötletet! Végül is domestossal és egy ecset segítségével oldottam meg, viszonylag tisztán, tehát nem nagyon csöpögött rám, és eltűntek a vaskos, fekete penészfoltok.
2023. jún. 19. 20:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!