Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ilyenkor csak hidegburkolat...

Ilyenkor csak hidegburkolat jöhet szóba, vinyl nem?

Figyelt kérdés

A fürdőszobámban ez a régi 20*20-as cementlap van a padlón, ezt szeretném leburkolni. Gondolkodtam vinyl padlóban viszont az egész padló ugyebár középre lejt a lefolyóhoz. Ha jól sejtem ez a clickes vinylnek nem nagyon kedvez. Hidegburkolatnál ez gondolom nem nagy gond.


A másik, hogy az aljzatot kiegyenlítem, de nem tudom ez okos dolog lenne-e. Releváns dolog ma még a padlóösszefolyó felé lejtés?


2023. jún. 6. 13:00
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Bárki bármit mond, semmi értelme nincs a padlóösszefolyónak. Két dologra jó, 1 büdös, 2 képes eldugulni és annak okán képes elárasztani a fürdőt!

Szóval ha az a kérdés, hogy kiegyenlítheted-e a padlót vízszintesre, akkor nyugodtan, a szuezt ki kell emelni vízszintre, akár úgy, hogy ráépítesz (rávágsz) egy másikat. Mivel hogy van, sajnos meg kell hagyni, de hogy oda lejtsen a fürdő, annak semmi értelme, pont a szuez az, ami eláraszthatja a fürdődet, és ha valami egyéb árasztja el, k... nem sokat segít a nyomorodon a szuez és hogy arra lejt. Ha emeleti fürdőszoba, lakás, hiába lejt oda, leáztatod a földszintet, az alattad lévő lakást, ha földszinti, akkor pedig ha lejt ha nem, szétáztatod a falakat, de én még élő emberrel nem találkoztam, akinél úgy ázott volna el a fürdőszoba, mint a filmekben, hogy tódult ki a víz még az ajtón is. Egy embert ismerek, akinek sikerült eláztatnia a fürdőszobát, az anyám volt és ott is a szuez dugult el, azért!

Ha kiegyenlítetted az aljzatot, mehet rá bármilyen vízálló burkolat, de kiegyenlítéshez 1. nem lehet használni bármilyen aljzatkiegyenlítőt, 2. ajánlanám, hogy kend fel vízzáróval burkolás előtt.

2023. jún. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kérdező

Vagy van padlőösszefolyó, akkor oda KELL hogy lejtsen a padló minden irányból, vagy döntesz és nem lesz padlóösszefolyó.

Néha nem bánnám ha lenne, tetszene ha a zuhannyal vagy egy slaggal jól lemoshatnám a csempét és mindent együtt, ahogy láttam kempingben. De ez csak ilyen vágyakozás, értelme nem sok lenne lakásban ilyet csinálni. Amúgy soha nem hiányzott.

Ha neked nem kell akkor szüntesd meg és egyenlítsd ki a padlót, akkor bármivel burkolhatod.

Ha viszont meg akarod tartani akkor nincs választásod. Lejtenie kell odafelé a padlónak, ez pedig behatárolja a burkolatot.

2023. jún. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!