Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ki milyen fűtési lehetőséget...

Ki milyen fűtési lehetőséget választana?(a többi lent)

Figyelt kérdés
Felújítás alatt állunk. Egy régi vegyes falazatú házról van szó ahol adott egy szoba,egy konyha,2 félszoba és egy előtér. Mind különálló,semmi nincs egybe nyitva. Jelenleg egy kandalló van ami a szobát és a konyhát felfűti,a többi helyiségben semmilyen fűtési lehetőség nincs. Gondolkodtunk a gáz bevezetésén ami egy vagyon lenne,de lehet a későbbiekben megérné,valamint nézelődünk az elektromos fűtési lehetőségek között is amit olcsóbb kialakítani de nem biztos,hogy hosszútávon megérné anyagilag. Mit tanácsoltok mi lenne ami hosszútávon a legjobban megérné?

2023. máj. 29. 19:59
 1/8 anonim ***** válasza:
38%

Legkondi.

Lehet kapni már olyat is amihez elég 1 beltéri egység, és eljut a hideg/meleg az egész házba.

2023. máj. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%

Gázkazán radiátorokkal!

3 szobába kéne 3 db klíma, a fürdőbe pedig valami elektromos rásegítő fűtés.


kazán komfortosabb, ha nem bírod a klma huzatját, vagy 19-23 dB állanó zaját akkor este le kell kapcsoli. Szigeteletlen ház reggelre hidegbe nagyon le tud hűlni. vagy megy a klíma és nem tudsz pihenni.

Persze van akit nem zavar. Ezzel szemben a kazán a radiátorokon keresztűl zaj és huzat mentesen fűt.

2023. máj. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
Per pillanat, gáz cirko es elektromos fűtőpanel kisegítésnek. Ha nem lesz magasabb a gázár.
2023. máj. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
46%
A gáz nem egy vagyon. Egy talajszondás hőszivattyú, na az már egy vagyon.
2023. máj. 29. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%

Sajnos bármilyen fűtési mód kialakítása sokba kerül. Én is arra szavaznék, hogy egy radiátoros fűtési rendszert mindenképpen meg kellene csinálni. Ehhez be kellene vezetni a gázt, és gázkazánnal fűteni. Ha nem léped túl az átlagfogyasztást, a gáz az egyik legolcsóbb fűtési mód. Jelenleg. De lehet, hogy ez nem lesz örökké így. Ezért én meghagynám a lehetőségét, hogy vegyes tüzelésű kazánnal is fűtsem a rendszert. Vagy először azt kialakítani, és a gázt csak később bevezetni. A lényeg, hogy semmiképpen nem szabad egyetlen fűtési módnál leragadni, hanem meghagyni a lehetőségét, hogy könnyen át lehessen állni valami másra, ha úgy hozza az élet.

A villamos fűtést kizárólag akkor javasolnám, ha klímával, vagy hőszivattyúval fűtesz, mert a sima elektromos fűtőtestek - bárminek nevezik is - megeszik a gatyádat is.

Ha viszont rádborúlna valami nem várt komolyabb pénzösszeg, akkor a radiátorok helyett inkább padlófűtést csináltatnék. Ehez sokkal alacsonyabb vízhőfok is elegendő, és szóba jöhet a hőszivattyú, H tarifával, de gázkazánnal, vagy vegyestüzelésűvel is lehet fűteni. Vagyis a padlófűtés az, amelyiknél a fűtő eszközt a legkönnyebben meg lehet változtatni, ha szükséges.

2023. máj. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Elsősorban a ház külső hőszigetelését kell megoldani. Fűtési módok közül jelenleg a hőszivattyús elvűek tekinthetőek hosszú távon megtérülőnek. Ezek a klíma, ill. levegő-víz hőszivattyús fűtések. (A talajszondás is ide tartozik még.) Hőszivattyúhoz a padlófűtés (esetleg más felületfűtés) ajánlatos első sorban. Csak ehhez fel kell bontani az aljzatot, és komplett újra kell építeni a rétegrendet. Viszont - a fűtési módtól függetlenül - bizton szükség lesz padló hőszigetelésre, így hozzá kell nyúlni a padlóhoz. A hőszivattyús fűtés elvileg megoldható radiátorral, csak akkor lényeges a fűtőfelület mennyisége, magyarul nagyobb radiátorokat kell elhelyezni. A melegvíz előállítása is megoldható a hőszivattyúval. Melegvizet nappali árammal drága előállítani. Az éjszakai/vezérelt árammal némileg olcsóbb. A légkondi v.hőszivattyú áramellátása H tarifás villannyal gazdaságosabb. Szóval körül kell járni a témát.
2023. máj. 30. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mik a tervek a későbbiekben?

Betervezett napelemnél én simán elmennék a klíma + elektromos padlófűtés irányába, még akkor is, ha már nem lehet visszatermelni.


A külső szigetelés minden rendszernél fontos, szóval annak esetleges fejlesztése mindenképpen szükségszerű lesz.

Az viszonyt tényleg a klíma ellen szól, hogy állandó alapzaja van.


Az árakkal bár nem vagyok teljesen tisztában, de a napelem rendszer és a gáz rendszer kialakítása kb egy árban lehet (tervezéssel, kivitelezéssel stb), a különbség, hogy utóbbinál most kell jelentősebb beruházást eszközölni, míg a klímákat X ideig üzemeltetheted simán közhálózatról is.

2023. máj. 30. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A gázkazán és a hőszivattyú közötti felár sem fog megtérülni a hőszivattyú élettartama alatt!

Bár modják, hogy a kazánra 5-6 év után sokat kell költeni, de 450000ért (350000 kazán + munkadíj) falraknak neked egy újat. Ezt a szakszerviz beüzemeli 30-50000 ft-ért. -->kb 500000-ból működik az új kazánod. 5-6 év után a legnagyobb költsége lehet a hőcserélő csere ~150000, de ha évente karbantartják, ahogy kell, akkor tovább is húzza. Míg kb 5-7 évet bír a hőszivattyú kompresszora, aminek a cserélye 5-900000 ft közötti tétel. Egy 5,5 éves 9kw-os Greere pl 820000 volt 2022.12-ben!

Egy gázkazán éves karbantartása 30-50000 ft, míg a hőszivattyúé 90-150000 ft!

Az első gázkazán papírozása telepítése kazánnál és minden anyag költséggel együtt ~8-900000 ft.

Hőszivattyú telepítései mukadíja, és bekötéshez szükséges anyag költég 700-1000000 közötti tétel + a hőszivattyú! Kinai van 700 körül, japán/német pedig 1 millió körül.

Mivel az emberek akik a hőszvattyút választották vagy csak akarják, szinte biztosan nem vezették le tételesen a telepítési költégeit, üzemeltetési költségeit, éves karbantartását. És biztosan nem viszonyították egy kondenzációs kazánhoz.

Saját konkrét példám:

1 év alatt 700 m3 gázt használok el fűtés + melegvízre, ez ~81000 ft/év.

5 év garancia van a gazánra és 35000 az éves karbantartása. =116000 ft/év.

A panasonic aquarea T-cap hőszivattyúra kaptam 143000 ft-os éves karbantartási árajánlatot, és 850000-es telepítési árajánlatot, úgy, hogy hókonzolra lenne téve 8 méterre a beltéri egységtől. (a hőszivattyú áramot is fogyaszt kb fele annyit mint a gázkazán, azaz 35000 ft/év)

Az én esetemben csak a hőszivattyú karbantartása többe kerül, mint az éves gázfelhasználásom a kazán karbantartásával együtt! Ez egy BB kategóriás 1 éves ház!!!

Nem kell elhinni, kell kérni árajánlatokat!!! 2022-ben a Panasonic adta a legjobbat, a Daikinnál elmorzsoltam egy könnycseppet is.

2023. máj. 30. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!