Mennyit magasít a padlófűtés?
Adott egy ház, ahol nem tudjuk felbontani az alap betont (pince van alatta). Teljeskörűen fel kell újítani és szeretnénk padlófűtést kiépíteni. Ezt utólag elvileg meg tudjuk tenni (tudjuk, ablakra, radiátorokra, konnektorokra, stb-re figyelni kellene, de összesen egy db ablak marad a helyén, minden más átépítésre kerül).
A kérdés az, hogy egy átlagos padlószigetelés mennyit magasít? Hogy néznek ki a rétegek?
Még nem beszéltünk kivitelezővel, természetesen fogunk, de aránylag konkrét tervekkel szeretnénk előállni és nem mindegy, hogy 5-8 cm-t magasít, ami bőven belefér, vagy 20-at, mert utóbbi esetben el kell engedni.
Természetesen tisztában vagyunk vele, hogy van vékonyabb és magasabb is, de egy átlagot nézve hogy érdemes számolni?
Ilyen helyre padlófűtési rendszerlemezt érdemes lerakni. A rendszerlemez teljes magassága kb. 6cm. Erre még legalább 4.5cm esztrich betonnak kell kerülnie, ami azt jelenti, hogy így 10.5cm-t "magasít".
Mivel szuterén van alatta, ezért meglátásom szerint teljesen megfelelő a rendszerlemez.
1# pince van alatta, nem kéne fűteni.
10cm hőszigetelés
#3
Egyrészt, nem minden rendszerlemez készül szigetelő anyagból, vannak olyanok is ami csak egy néhány miliméteres vastagságú formára öntött(?) műanyag lap. Nem írtad hogy konkrétan EPS vagy hasonló szigetelőanyagból készült rendszerlemezre gondolsz. Lehet hogy neked egyértelmű volt, de másnak nem.
Másrészt, egy átlagos EPS rendszerlemez hasznos hőszigetelő vastagsága durván 3 cm. Azért ez önmagában elég karcsú, nem véletlenül szoktak ajánlani még pluszba minimum 5, de inkább 10 centis szigetelést.
Miért írjak neki konkrétumot, ha úgy sem maga akarja csinálni? Nem fogok róla kisregényt írni, ha csak egy irányt szeretett volna kérni!
Nyilvánvaló, hogy jobb, ha tesz alá még pluszban 5-10cm EPS-t, mert az EPS rendszerlemez kb. 3cm vastag csupán, de mint írta ennyi nem férne bele. Az a bonthatatlan beton is majd kiderül, hogy bonthatatlan-e valójában, másrészt ha szuterén van alatta, akkor más a fekvése a dolognak, mintha nem lenne alatta semmi, akkor lenne nagy a hőveszteség a hideg föld felé, harmadrészt honnan tudod, hogy a szuterént nem akarja-e fűteni, nem kerül-e le oda is legalább 1-2 radiátor? Hisz hasznos tér, lehet belőle gépészeti helyiség, mosókonyha, bármilyen szórakozási célból használt terem, műhely, bármi... Még ha nem is kerül le oda fűtőtest, egy szuterén télen sem hideg, pláne ha oda kerül le a gépészet is, amire azért van nem kis esély, hisz erre tökéletes, akkor még a csövek is ráfűtenek annyira, hogy tapasztalatom szerint 18 foknál nincs hidegebb. Egy 18 fokos födém felé nem nagy a hőveszteséged. Akkor van igazad, ha föld lenne a földszint alapja alatt, akkor irdatlan hőveszteség lenne és még véletlenül sem lehetne pusztán rendszerlemezt letenni (EPS-t). DE bonthatatlan beton nincs! Bármiből is van a szuterén födémje, arról a betont fellehet bontani a gerendákig. Majd a kivitelező tudni fogja, előbb fogja tudni, mint Mi, látatlanban!
Köszönöm a válaszokat!
5# a szuterén részben fűtött, két helységből áll, az egyik jelenleg is kazánház, a másikba pedig lesz radiátor helyezve.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!