Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyibe kerül egy 74 nm-es...

Mennyibe kerül egy 74 nm-es panel lakás teljes felújítása (nagyságrendileg)?

Figyelt kérdés

Lakást akarunk venni, de a jó állapotúak között jelenleg nincs olyan, ami nekünk megfelel, vagy csak túl drágán. Hirdetnek viszont egy lakást, aminek az adottságai, elhelyezkedése, elrendezése stb. tökéletes lenne nekünk, de ez meg teljesen felújítandó. Viszont így sokkal olcsóbb is, mint amiket eddig néztünk. Elgondolkoztunk, hogy vajon megérné-e ezt megvenni és felújítani, de sajnos egyáltalán nem vagyunk tisztában a mostani árakkal.

Főleg azok tapasztalata érdekelne, akik mostanában újítottak fel panellakást. Tudom, hogy rengeteg tényezőtől függ, de mi körülbelülre sem tudjuk belőni, ha valaki mondana megközelítő árat akár, hálásak lennénk. A munka nagy részét szakemberekkel végeztetnénk el, így az ő díjazásukra is költeni kell.

Ezeket a munkákat kellene elvégezni a 74 nm-es, 3 szobás, budapesti panellakáson:

- Az összes helyiség burkolása (konyha, fürdő wc: járólap, többi laminált vagy vinyl)

- Az összes fal glettelése és festése

- teljesen új konyha

- teljesen új fürdő és wc


Tudom, rengeteg függ az anyagköltségtől, számoljunk mondjuk közepes árfekvéssel.


Később a vezetékek cseréje és ablakcsere is esedékes lenne, de ezek nem feltétlenül első körben.



2022. nov. 14. 14:22
1 2
 1/13 anonim válasza:
41%
20 millió körül.
2022. nov. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
93%

Ezeket a munkákat kellene elvégezni a 74 nm-es, 3 szobás, budapesti panellakáson:


- Az összes helyiség burkolása (konyha, fürdő wc: járólap, többi laminált vagy vinyl)


- Az összes fal glettelése és festése


- teljesen új konyha


- teljesen új fürdő és wc



Őszintén? Én nyelnék egy nagyot, és vennék egy drágább, de kész lakást.

Főleg, hogy SZAKembert nem fogsz találni!

2022. nov. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%

Akkor tedd hozzá a komplett elektromos hálózat cseréjét is. Ablakokat, radiátorokat nem kell cserélni?

A költség egy dolog, de nincs szabad szakember, így a felújítás a végtelenbe fog nyúlni. Tudtok hol lakni mondjuk egy évig?

2022. nov. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%
20 talán nem lesz, de 10 minimum....
2022. nov. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
93%

32m2 lesz min. 3 hónap és 9m..

Nem tudom hol karácsonyozunk, lakni 1 hónapja nem lehet, csont üres.

2022. nov. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
97%
Nekem 48 m2-be eddig bele ment 5,5 millió és még hol a vége, szerintem olyan 7-8 lesz mire nagyjából minden meglesz, úgy, hogy eddig sok anyagot olcsóbban szereztem be és ismerős vállalkozók viszonylag jó áron jöttek segíteni. Másik ismerősömnek is hasonló nagyságrend, 8 körüli árat számol a végére vidéken.
2022. nov. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
97%
Előző vagyok, ekkora lakásra olyan 10-15 közé tippelném.
2022. nov. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
77%
Bőven lesz az 20 mire kiderül, hogy a villanyórát, vezetékeket, nyílászárókat, satöbbi is cserélni kell.
2022. nov. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
55%

szia!


számold ki a falfelületeket hány nm. Ezeket a helységeket (gondolom fürdő és konyha WC csempézve lesz) duplán kell (minimum) glettelni és festeni. Csempe, járólap, megvétele, hozzá az aljzat kiegyenlítő, ragasztó anyag, fugázó anyag, szilikonok ez utóbbinál, pl a csempék és a padló között is nem árt, mivel kisebb-nagyobb diletácoja van a lakóépületeknek és a fuga az általában megrepedezik míg a szilikon viszont rugalmasabb. A falak festéséhez rengeteg falfesték szükséges. Szóval szerintem is kb egy 20milla. Ha közepes minőségű anyagokat veszel. Ha prémiumot, (mapei, héra vagy dulux stb ... ) 25milla lenne. És szerintem ez inkább nagyban függ a szakembertől! Mi is mindenre külön szakembert hívtunk, de abból csak a vízvezeték szerelő és a konyha-előszobát burkoló szakember volt aki jól dolgozott (sőt utóbbi nem volt szakember). De festő és a fürdőt burkoló szakembernek a munkája nem ért annyit! Szóval vigyázni kell kit hívsz! Nem biztos, hogy egy jó szakember jól is dolgozik!

2022. nov. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
82%

Aki felújit az mindent újitson fel. Elég egyszer szétverni mindent .

Előzőleg rendelj helyet valamelyik szanatóriumba,hogy az ideg összeomlás után legyen kedved még élni is .A pénz nem minden . Nem te diktálsz,hanem az iparosok.

2022. nov. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!