Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Panellakás szigetelése,...

Panellakás szigetelése, felújítása?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A következő kérdéseim lennének:

- Melyik évben volt a ház felújítás?

- Budapest vagy vidék?

- Hány lakásos házról van szó?

- Milyen munkálatok történtek a házon belül és kívül? (szigetelés, ablakcsere, strang csere, tető, lépcsőház, bejárati ajtó, erkély felújítás... stb. ?)

- Hogyan sikerült elfogadtattni a lakóközösséggel, hogy legyen felújítva a ház?

- Hány százalék igen szavazat kell ahhoz, hogy megvalósulhasson egy ilyen beruházás?

- Kellett állami támogatás (amikor még volt)?

- Ha nem panelprogramban valósult meg a felújítás, hogyan sikerült azt finanszírozni?

- Ha panellakásban éltek/éltetek és megtörtént a ház külső hőszigetelése mennyibe került összességében (végösszeg) a lakóközösségnek?

- Mennyivel növekedett a közös költséged?

- Hány évig fizetted a megemelt összeget?

- Neked összesen mennyibe került a ház felújítás? (szigetelés + esetleg ablakcsere)

- Hány cm vastag szigetelés került a házra?

- Télen melegebb, nyáron hűvösebb van a lakásban?

- Kell-e annyira fűtened, mint a szigetelés előtt?

- Érződik-e a rezsin, hogy le van szigetelve a ház?

- Megérte a befektetett összeg?

- Növekedett az értéke a lakásnak?

- Elégedett vagy az eredménnyel?

- Szeretsz ott lakni?


Nagyon köszönöm a válaszotokat előre is!



2022. júl. 27. 13:54
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

- Melyik évben volt a ház felújítás?

2005 környékén.


- Budapest vagy vidék?

Kaposvár


- Hány lakásos házról van szó?

Panelsor, ahol 8-9 ház van közvetlen egymás mellett. Maga a háztömb két lépcsőház, emeletenként 3-3 lakás, 5 lakóemelet+földszinten tárolók, garázsok.


- Milyen munkálatok történtek a házon belül és kívül? (szigetelés, ablakcsere, strang csere, tető, lépcsőház, bejárati ajtó, erkély felújítás... stb. ?)

Igen, ezek. Erkély a mi lakásunkban nem volt.


- Hogyan sikerült elfogadtattni a lakóközösséggel, hogy legyen felújítva a ház?

Állami és önkormányzati támogatás is volt egyszerre, fillérekbe került (360 ezer talán... tudja a halál basszus, gyerek voltam akkor 😃). Egy lakó nem volt hajlandó fizetni, nála nem volt ablakcsere, a szigetelést pedig közösen álltuk.


- Hány százalék igen szavazat kell ahhoz, hogy megvalósulhasson egy ilyen beruházás?

Passz.


- Kellett állami támogatás (amikor még volt)?

Ahogy írtam... Kaposvár mintavárosa a panelprogramnak. Nincsen már szigeteletlen panel. Itt valódi rezsicsökkentés van.


- Ha nem panelprogramban valósult meg a felújítás, hogyan sikerült azt finanszírozni?

--


- Ha panellakásban éltek/éltetek és megtörtént a ház külső hőszigetelése mennyibe került összességében (végösszeg) a lakóközösségnek?

--


- Mennyivel növekedett a közös költséged?

--


- Hány évig fizetted a megemelt összeget?

--


- Neked összesen mennyibe került a ház felújítás? (szigetelés + esetleg ablakcsere)

--


- Hány cm vastag szigetelés került a házra?

10 cm fehér hungarocel. Nem sokkal később családi házas részre költöztünk. Fater a panelfelújítás alatt összehaverkodott a munkásokkal, és az új házat is ők újították fel. Lupták nekünk a fel nem használt szigetelést és festéket 🤷‍♂️


- Télen melegebb, nyáron hűvösebb van a lakásban?

Télen ugyanúgy túl meleg volt, de olcsóbb volt, mert nullán voltak az egyedi mérős radiátorok. Bukóablakkal lehetett csak aludni.

Nyárra meg kell a klíma, az halál nélküle. Szerencsére Balatonon tölthettem a teljes nyarakat.


- Kell-e annyira fűtened, mint a szigetelés előtt?

--


- Érződik-e a rezsin, hogy le van szigetelve a ház?

Maximálisan.


- Megérte a befektetett összeg?

Többszörösen.


- Növekedett az értéke a lakásnak?

Igen


- Elégedett vagy az eredménnyel?

Igen. Érthetetlen, hogy miért nem mentek végig ezek a programok minden városban.


- Szeretsz ott lakni?

Gyűlöltem, soha többet panel. Magas, nagy helyigényű ember vagyok. Nem férek el az ilyen egérlyukakban. Szeretem a kertet is.

2022. júl. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
60%
Nem gon volna hogy erre a kérdésre lesz válasz...
2022. júl. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!