Beköttetnétek a gázt ebbe a kicsi lakásba, hőtárolós kályha helyett? A jelenlegi alkatrész és munkadíj árakkal mennyibe kerülne?
Van egy 34 négyzetméteres kis lakásom. Gáz egyáltalán nincs bevezetve. Két réges-régi hőtárolós kályhával fűtöm, éjszakai (vezérelt) áramról, a meleg vizet is villanybojlerrel csinálom. Az átlagfogyasztási keretbe nem férek bele, már most is nagyon sok az elhasznált áram, pedig még hideg sem volt.
Hőszivattyúval, klímával nem szeretnék fűteni, és nem is volna egyszerű elhelyezni, mert műemlék jellegű a ház.
Pro érvek hőtárolós kályha és a villanybojler mellett:
- A rendszeres villanybojler vízkőtelenítésen kívül még soha semmi gond nem volt a rendszerrel, gyakorlatilag karbantartásmentes, nincs CO veszély, hangtalan. Ha valami gond adódik a kályhákkal, én el tudom végezni a javítást (fűtőszálcsere, portalanítás, ventilátor karbantartás, stb.)
Kontra:
- Nem férek bele az átlagfogyasztásba,
- Ami a legjobban fájó pont: Baromi nagy helyet foglalnak a hőtárolós kályhák ebben a kis lakásban, a 34 négyzetméterből elvesznek kb. 2 négyzetméter hasznos helyet, és az ablakokon sem tudok kihajolni tőlük.
Régóta gondolkodom, hogy a fentieket egy kombikazánnal kellene megoldani.
Pro érvek a kombikazán mellett:
- Biztosan beleférek a gáz átlagfogyasztásba, ha pedig nem, akkor villannyal rá tudok segíteni,
- Spórolnék egy csomó helyet, eltűnnének a lakásból a hőtárolós nagy dögök,
- A lakásom előtt megy a gázcső a folyosón, és szintén a lakásom falában megy az egyik társasházi kémény, a rácsalakozás elvileg így nem nagyon macerás. Ha csak kondenzációs kazánt rakhatok fel, nem gond a kivezetés,
- A teljes régi rendszer bontását el tudom végezni, és ki tudom építeni a radiátorokat, vízcsövezést a kazán leendő helyéig. A többi természetesen a szakember dolga,
- Szeretek kádban fürdeni és pancsolni, amit a villanybojler nem kedvel annyira, sem kapacitásban, sem fogyasztásban,
Kontra érvek:
- Ha a gázkazánnál megkotlik valami, akkor egyrészt nem értek hozzá, másrészt nem lesz sem meleg vizem, sem fűtésem. Ha jól olvasom, elég rossz a mai új kazánok minősége.
- Eddig nem volt CO veszély, most már esélyesebb,
- Ki tudja mi lesz a gázellátás jövője.
Ti belevágnátok a gázba?
Gyakorlatilag elvetetted a biztos pontot, a hőszivattyút. A fatüzelés eszement egy lakásban, már a tárolás is gond, nemhogy az adagolás és a távollévő napok megoldása, valamint az irdatlan mocsok.
A gázfűtéshez mindent ki kell építeni, nagyon drága.
100% hőszivattyú.
Gázfűtés nálad több milliós költség is lehet .
Valójában nincs olcsó fűtési lehetőség.
Amennyiben A hordozható cserépkályha megoldás lenne,azt választanám.
Csak kell tüzelőanyag tároló is . 1 szilárd tüzelésüben sem szabad hagy ni az el nem égett tüzelő anyagot izzani.Gazdaságtalan,és baleset veszélyes .
Izzik, de el is hamvad!
Cserépkályhánk van....
Azt nem tudom, olvastátok-e, hogy ez egy MŰEMLÉK TÁRSASház. Dobjak fel a homlokzatra egy hőszivattyút, majd szigeteljem le a lakóközösségnek ajándékba az 1900 évek elején épült, díszhomlokzatos házat, oroszlán és angyal szobrostul, mindenestől? Jó ötlet. :D
Értetlenek.
Alapkéményel egy fűtő vagy átfolyós gázkazán 800000 ft körül van beüzemelve.
Néhány radiátor, plusz kémény 1,2-1,5 millió körül szamolhatsz.
Valami felett elsiklik a figyelmetek és ahelyett, hogy azt írnátok, hogy "ja, bocs, azt nem vettem észre", inkább gyerekes módon tartjátok magatokat hozzá, holott tudjátok, hogy nem reális az, hogy valaki az egész lakóközösséget rávegye arra, hogy szigetelve legyen az épület Ő miatta... Nyilvánvalóan a szomszédok is ezzel a problémával küzdenek, amivel a kérdező, azaz pont nem az az időszak az életükben, amikor több milliós beruházásba betudnak ugrani.
Érdemes bevezetned a gázt. Bár írták a költségét, mintha azt kérdezted volna... de az a helyzet, hogy 1 fűtőklíma felszereléssel együtt kb. 350-400 ezer forint. Ebből ha kettőt felteszel, már 7-800 ezernél járunk, ehhez ha igényelsz H tarifát, mert az is szükséges, (hisz ellenkező esetben meg a nappali fogyasztásba nem fogsz beleférni, ha arra van rálógatva) már közel ugyanannál az összegnél járunk, mint amiből kiépül a gázfűtés, ha még belemegyünk ilyen nonszensz dolgokba is, hogy leszigeteled az egész épületet, akkor meg a többszörösénél járunk.
De azért, ha egyszer kimondtam a hülyeséget, akkor ahhoz ragaszkodni kell!!!! Igen, szigeteld le az egész házat, állítsd helyre gipszből a homlokzati díszelemeket! :D Vagy rakjál be egy cserépkályhát egy 34m2-es lakásba és hozass fát, pakold be az alagsori tárolóba és hord fel onnan kiskosárban minden nap!!!
8+
Azért írtam a költségeket, mert a villanyszámla max a duplája lesz a fűtésre nézve. A kérdés már csak az, hogy megtérül-e a befektetésed 15 éven belül. Azért 15 év, mert már ez is kihívás lesz a gázkazánnak az életben maradásra. Sajna ezeket a kazánokkal 10-15 évre lehet csak tervezni.
A gáz rezsi keretbe biztosan beleférsz majd.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!