Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Csempézés előtt el kell...

Csempézés előtt el kell távolítani a pergő vakolatot?

Figyelt kérdés

Panel lakás fürdőszobájában le lett szedve a régi csempe, alatta festett fal volt, és van néhány hely, ahol nem jött le a vakolat a csempével együtt, de laza maradt.

Újra csempézés előtt érdemes leszedni ezt a régi festékréteget, és közvetlen a csupasz betonra csempézni vagy tök mindegy?



2022. okt. 29. 23:35
 1/4 anonim ***** válasza:
74%
A festékréteg és a vakolat két különböző dolog. Melyikre gondolsz akkor?
2022. okt. 29. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes leszedni és csempe alá való folyékony fóliával lekezelni a betont.

Úgy nagyobb eséllyel lesz vízhatlan.


Ha csak az a célod, hogy felkerüljön a csempe és ne essen le ameddig el nem adod csinálj amit akarsz.

Láttam már olyat aki a maradék csemperagasztóval állt neki fugázni és elküldött a jóédesbe amikor elmagyaráztam miért rossz ötlet.

Azt mondta eladni jó lesz nem kell igényesre csinálni.

2022. okt. 30. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A regi csempere ra lehet csempezni csak elotte tapadast elosegitovel kell lekenni.


Te a falat hera falfix-szel kend at. Ha nem esik le,akkor mehet ra a kekfolia nevu vizzaro gumis reteg es utana a tapadohid es utana a csemperagaszto!!


Ezt csinaljuk evek ota. Gyakorlatbol tudom,h ezeket kell.

60x60 cm greslapot rakunk a falra is. 8 kg egy db lap. Nem esik le soha meg 1 mm-es ragasztoval se.



Csatos szintezorendszert hasznalj

2022. okt. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#3: ööö igazából régi csempe nincs a falon. Csak az, ami a régi csempe leszedése utána maradt; a korábban festett fal, illetve a csupasz fal, ahonnan lepergett a festék a régi csempével együtt.

Hogy vízálló legyen az nem szükséges, egyedül az, hogy stabil legyen :)

2022. nov. 2. 23:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!