Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Tető hőszigetelés belülről?

Tető hőszigetelés belülről?

Figyelt kérdés

Helo!


Adott egy családi ház felső szintje, ahol kb 1,5 métertől ferdén megy felfele a tető, ezt szeretném belülről leburkolni ha lehet. Lambéria borítás van az egészen.

Én simán egy 10 centis hungarocellre gondoltam, viszont azt hallottam lehet ehhez valami tartósínt venni, amivel nem függőlegesen ,hanem keresztbe (is) tudom rögzíteni, mintegy bele téve a hungarocellt. Erre tudnék gipszkartont rögzíteni.

Valami ilyesmi (igen, tudom, ez lábazathoz van, csak képileg),

[link]

1. Ha létezik mi a neve, vagy hogy érdemes keresni/hivatkozni rá?

2. Van esetleg más módszer (a lambéria teljes lebontásán kívül persze, ahhoz annyira nincs kedvem) belső szigetelésre?


Vagy csak simán vegyek hungarocell vastagságának megegyező szélességű lécet aztán azt fúrjam fel sarokvassal?


Előre is köszönöm a segítséget.



2022. aug. 10. 17:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Gipszkarton profilt tudsz feltenni, ebbe belemegy a szigetelés, rá meg a karton.

Polisztirol helyett inkább kőzetgyapotot tegyél fel + a párazárásra nagyon figyelj.

Ahogy én tennem: párazáró fólia feltűzve végig a lambériára, arra mehet az uw profil függesztőkkel valahogy így

[link]


2x50mm-s profil keresztbe, ezekbe 5-5cm vastag gyapot. Végül karton. Valami ilyesmi.

2022. aug. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Értem, nagyon szépen köszönöm. Végül is az mindegy hogy kőzetgyapot vagy hungarocell.

Azt nem tudom, hogy kívülről nem ázik be, így is érdemes azért tenni egy párazárót a gipszkarton és a kőzetgyapot közé?

2022. aug. 10. 17:47
 3/13 A kérdező kommentje:
Bocsánat, azt tudom hogy kívülről nem ázik be, nincs sehol rothadás a mostani lambérián.
2022. aug. 10. 17:52
 4/13 anonim ***** válasza:
50%
Azt azér tudod, hogy belülről nem hőszigetelünk. Ha mégis, akkor eddig egy ásványalapú elem van, ami ezt tudja problémák nélkül.
2022. aug. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A lambéria alatt mi van?
2022. aug. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
51%
A lambériát mindenképpen le kellene venni. A szarufa közé tedd be a kőzetgyapotot, arra a cw profil, közé még egy réteg gyapot, erre szépen hézagmentesen párazáró fólia, majd gipaszkarton fedés. Igazából lambériázhatsz is, de szerintem tetőtérben jobb klímát ad a gk.
2022. aug. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Lehet félreérthető voltam, jelenleg lambéria van fent (kb 20-25 éve), arra gondoltam egyszerűbb rárakni a szigetelést meg a gipszkartont, eszem ágában sincs újra lambériázni (ha le lesz szedve). A szarufák közt szintén kb 25 éves valamilyen gyapot van.


Akkor kb csinálhatom azt mint itt:

https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__epitkezes__10933676-h..

Nálunk cserép van, annyi. Mondjuk pont ezt akartam megúszni hogy szétbombázni mindent és úgy adni a xarnak egy pofont, de úgy tűnik annyira nem úszom meg :D

2022. aug. 10. 20:02
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget.
2022. aug. 10. 20:02
 9/13 anonim ***** válasza:

Raktál már fel gipszkartont valahova?

Mit gondoltál? felragasztod a polisztirolt és ráragasztod a gipszkartont? Azért annak van némi súlya. A gipszkartont csavarozzuk lécekhez vagy fém profilokhoz.

2022. aug. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

raktam, azért írtam a kérdésem elején, hogy "...ehhez valami tartósínt venni, amivel nem függőlegesen ,hanem keresztbe (is) tudom rögzíteni, mintegy bele téve a hungarocellt. Erre tudnék gipszkartont rögzíteni."

"Vagy csak simán vegyek hungarocell vastagságának megegyező szélességű lécet aztán azt fúrjam fel sarokvassal?"

Eddig mindig simán fához volt csavarozva, amit csináltam, de hallottam hogy van valami profil ahova tudok szigetelést rakni miközben rá van csavarozva a gipszkarton.


Amit én nem akartam, az a lambéria leszedése, szarufáknál pára fólia + megint egy réteg szigetelés amit dróttal cikk-cakkba felrakok, ezt mondjuk szívem szerint lespórolnám.


Viszont néztem hogy rossz linket adtam meg középen, erre gondoltam:

https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__felujitas__11217985-t..

Emiatt elnézést kérek.

2022. aug. 10. 21:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!