Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Közvetlenül betonfalra lehet...

Közvetlenül betonfalra lehet glettelni, majd festeni?

Figyelt kérdés
Panel, kis áztatással gyakorlatilag teljesen lejött a kb. 6 réteg festék betonig. Vagy a beton és a glett közé még kellene valamiféle anyagot tenni? Köszönöm előre is!

2022. jún. 13. 16:28
 1/4 anonim ***** válasza:

nem vagyok festő, csak lakó. Lekapartam(néha égettem) az előző gusztustalan tapétáit, még vizesen le is csutakoltam, aztán vettem kész glettanyagot, egy glettvasat, és gyönyörűen legletteltem. Jó, türelem kell, és nem volt elég egyszer, itt-ott kétszer is, de elégedett voltam magammal.


Közvetlenül betonra persze, hogy lehet. Persze portalanítsd.

2022. jún. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
53%
6-30as glett + üvegszövet háló első rétegnek, utána 2 réteg 0-10es glett és kész is.
2022. jún. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Csak kend le mélyalapozóval, utána mehet rá a glett.

Háló felesleges kiadás és vesződség, ha nem látsz repedéseket a nyers falon.

2022. jún. 14. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Portalanítás mélyalapozóval, nem kell tömény szerrel lekenni. A falon maradt tapétaragasztót úgyse tudod maradéktalanul eltávolítani.


6-30-as glett szerintem felesleges, esetleg oda jó ahol falhoronyban futnak a villanyvezetékek és annak eltüntetésére kell.


Üvegszövet hálót a sarkok mentét tehetsz, de telibe felesleges rakni a falon.


0-6 (vagy 0-10)-es glett bőven jó.


Nálam az a technika vált be, hogy első körben húzok egy vékony réteget kis glettvassal ügyelve a beton felületén lévő légbuborékok/öntési hibák eltávolítására (ez időben pepecselő). A glett felhordása előtt sprincnivel picit bevizezem az adott falrészt, hogy a víz ne szaladjon ki az anyagból.


Majd második réteget már nagyobb glettvassal kb 1 mm vastagon elhúzom.


Ezután csiszolás - esetleges apróbb hibák javítása - alapozás és festés.

2022. júl. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!