Elektromos kötődoboz takaróját festés előtt vagy után érdemes berakni?
Fehérek lesznek a falak, így nem is a szín miatt kérdezem, hanem lesz egy-két helyen, hogy falon kívül megy a vezeték, és oda csak festés után lesz felszerelve a kábelcsatorna, viszont ehhez nyitva kellene haszni a kötődobozokat addig.
Esetleg fessem le nélküle, szereljem össze az egészet, majd menjek át a kötődoboz takaróján? Vagy ez nem annyira szükséges?
Köszönöm előre is.
Eleve nem értem, miért festés után akarsz csatornázni...?
Készre lesz festve minden, aztán utána akarsz porolni a fúrással? Dől ki a téglapor, olyan találmány, ami annak látszik, hogy ezt megoldja, az sem oldja meg. Ezen felül fehér és fehér között van különbség. Szóval a kötődobozok fedelét és a csatornát is le kellene festeni. Ha azt szeretnéd, hogy a csatornázás is valamivel esztétikusabb legyen, akkor azt is javaslom, hogy a csatorna két szélét (miután felfúrtad), húzd ki festhető "szilóval" (tömítővel), sőt azt a rést is, ami keletkezik a csatornafedél és a csatorna között. Nem gondolnád, de lényeges lesz a különbség.
Lehet panellakás, lehet csak nem szeretne hornyot javítani, mert nem tud szépen javítani stb.
Ha arról van szó csövet sem feltétlen kell rakni, MBCU-t berakhatod vakolat alá, elég egy vékony horony, csak tudni kell hol van, ne fúrd el. Nem mindenki (bár tény, hogy nem a többség) tartja élhetetlennek azt a teret, ahol fut egy vékony kábelcsatorna, valaki úgy van vele, hogy ennyit nem ér az egész, hogy vések, javítok, glettelek, inkább felteszek egy vékony csatornát, engem nem zavar.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!