Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mikre lesz szükségem tapétázás...

Mikre lesz szükségem tapétázás, festés és laminálás kivitelezéséhez?

Figyelt kérdés

Panel lakás, nincs glettelve a fal, ezért maradnék a tapétánál. Viszont a cica már megkezdte, ezért lehet festenék inkább. Összevetem árban aztán döntök!

A laminált lappal együtt immáron 5 rétegű a padló burkolata, ráadásul felváltva, kinek épp mi tetszett meg.. oszló szőnyeg linóleum kombók tetején laminált lapok.

Miket és miből mennyit kell vennem, ha tapétázni vagy festeni és laminált lapozni szeretnék?

7,5x3,5 a nagyszoba, 3,5x3,5 a kisszoba, belmagasság 2,8m. (pár centit ráhagytam mindenhol)

Voltam Obiban, de annyi féle holmi volt, hogy nem lettem okosabb! Melyik pl. jó márka? Vágásokhoz mik legyenek itthon?

Megcsinálom magamnak apránként azt már elhatároztam, csak az anyagokat kellene kiválasztani!



2022. márc. 19. 22:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Mit szeretnél, hogy helyetted válasszam ki?

A padlóburkolatot bontani kellene, ne legyen már 600 rétegben, minek?

A linóleumig bonts, ha az ép! Aztán amire szükséged van: lamináltpadló alátét. Tudod a négyzetmétert, annyit vegyél, nem kell sokat ráhagyni, hisz itt minden, leeső darabot felhasználhatsz. Mivel van linóleum, ezért párazárófóliára nincs szükséged, azt ha ajánlják, mond, hogy linóleumra megy, nincs rá szükséged.

Lamináltpadlónál kell ráhagyást számolni, boltban megmondod hány m2-re van szükséged és Ők számolnak majd neked ráhagyást! Vágáshoz jó volna a bütüzőgép, amit most nagyon jó áron tudsz vásárolni a Lidl-ben, de ha nem akarsz rá ennyit szánni, akkor megteszi egy dekopírfűrész is! Azonban a bütüzővel szépen tudnád vágni a szegélyeket is 45 fokban, de lehet szépen vágni kézzel is, csak úgy lassabb, ehhez szükséged van egy gérládára!

Kb. ennyi.

Falnál minden falnál hagyj el pár mm-t, a legegyszerűbb, ha a lamináltpadlóból vágsz egy pici darabot és azt használod ékként, az legalább 8mm-es elhagyást fogy majd jelenteni, ennyi elégséges. Ezt a szegély el fogja takarni, többet ne hagyjál, mert azt már a szegély nem biztos, hogy eltakarja. A legkevesebb hulladékot úgy tudod elérni, ha vadkötésbe rakod (de ezzel nem tud mindenki megbékélni), értsd leraksz egy sort és ami a végén leesik, azzal kezded a következő sort. Ezt meg kell tervezni előtte hogy jössz ki a legjobban ill. hogy néz ki úgy, hogy az nem ronda. Ki kell számolni előtte!

Gletteléshez szükséged van glettvasra, egy spaklira, egy tiszta vödörre amiben keversz és mindig tisztán tartod (no meg glettre)! Ennyi glettet kézzel megkeverni erőt próbáló dolog, így lehet nem ártana egy keverőgép is, megteszi egy pár 100W-os fúrógép és egy keverőszár is, abból a kisebb. Glettelés előtt a meglévő tapétát el kell távolítani, ezt spaklival lehet lekaparni, a felületet nedvesíteni kell, ahhoz vegyél pl. egy pici, pár literes kézi permetezőt. Sz-r meló!

Glett csiszolásához lehet bérelni csiszolózsiráfot és porszívót vagy ha kézzel csiszolod, akkor szükséges ehhez kapható csiszolópapír és egy csiszolóstekli.

Ha tapétázni szeretnél, azt teljesen laikusként nem ajánlom, eléggé trükkös dolog, nagyon nehéz jól illeszteni, egyenesen feltenni... Úgyhogy max. olyan tapéta, ami nem mintás, így nem kell illeszteni.

Festéshez szükséges egy henger, és nem árt egy ecset.

Mennyire az a válasz, hogy rajta van mindig mindennek a csomagolásán, amiből azért számolj le egy 10%-ot legalább, szóval mindenre kell ráhagyás!

2022. márc. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az 1-es választ azzal egészíteném ki, hogy a szegélyléchez lehet sarokidomokat venni, akkor nem kell szépen szögbe vágni a szegélyeket.

Olyan laminált padlót vegyél, ami V fugás.

2022. márc. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Az anyagok terén nincs valami támpont? Volt vagy 20 féle glett. Milyet vegyek, ami nem porlik le festékkel együtt?
2022. márc. 20. 16:14
 4/4 puritan ***** válasza:

Széria glett. Az jó.


A tapéta manapság marha drága. A nagyszobádhoz kell 13-14 tekercs, és 5000-től nem nagyon van olcsóbb. Legfeljebb webáruházból, de azt nem látod előtte élőben. Egy vödör Héra meg 8000, és mindkét szobára elég. Ennyi mindent nem lehet elmagyarázni, de az mindenképpen tiszteletre méltó, hogy van bátorságod hozzáfogni. Javaslom, hogy a kisszobával kezd, mert azon szerzel majd tapasztalatokat, és a következő már jobban fog menni.

Ha bemész egy festékboltba, ott nagyobb eséllyel találsz segítőkész eladót, aki válaszol a kérdéseidre, mint az OBI-ban.


A laminált padló elég lutri. Én megvettem a konyhába a legvastagabb, legkopásállób fajtát jó drágán, és egy év múlva már meglátszik hogy hajlik föl a széle az összetételeknél. Az előszobába vettem egy másik fajtát fele annyiért, aminek viszont semmi baja.

2022. márc. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!