Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Milyen zománcfestékkel fessen...

Milyen zománcfestékkel fessen le az ajtókat hogy ne sárguljanak be?

Figyelt kérdés

Így néznek ki az ajtók, amiket kb, 4 éve festettem le: (de már kb 2 év után lehetett látni hogy besárgult) [link]


Ha jól emlékszem Trinát fehár zománccal lettek lefestve, kérdésem, hogy melyik az a márka mi nem sárgul ilyen csúnyán be?



2022. márc. 17. 08:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha esetleg dohányoznátok a házban, akkor nem létezik olyan festék amire te gondolsz.

Én 2015-ben festettem le az ajtókat trinát fehér festékkel, és még mindig fehérek, bár mi nem is cigizünk a házban.

2022. márc. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem dohányzik senki egyáltalán, bár a festék márkájában nem vagyok biztos egyáltalán hogy trinát volt-e.
2022. márc. 17. 09:03
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A higítós Trinát tényleg hamar besárgul, az egy szar.

A radiátorzománcuk az nem sárgul, de nagyon drága.


A vízbázisú trinát eddig nekem nem sárgult be.

2022. márc. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A Trinát radiátor zománc sokkal kevésbé sárgul, de nagyon jó a Neolux autófesték is, ha még kapható. Egyébként a megfelelő alapozó festék hiánya is okozhat korai elszíneződést.
2022. márc. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

1 vagyok. Azt nem írtam, de én is a víz bázisost használtam.

Én amiatt vettem mert, nem akartam napokig szagolni a hígító szagot, de a fentiek alapján nem csak emiatt sokkal drágább.

2022. márc. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A közepe közel sem olyan sárga, mint a széle, ahol megfogjátok. Egy alapos tisztítás sokat világosít rajta.

Szappanos vagy mosószeres meleg víz, majd száradás után foltbenzin.

Esetleg a hidrogén-peroxid is utána még jó lehet.

2022. márc. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Nem olyan jó a kép lehet, mert mindenhol ilyen sárga, egyértelműen a festék sárgult, nem csak a fogdosás miatt.


Ezt a vízbázisú trinátot kipróbálom, valószínű ezzel átkenem nyáron , és büdös sem lesz.

2022. márc. 17. 12:40
 8/10 anonim ***** válasza:
Sajnos nincs olyan festék ami nem sárgul vagy szürkül be egy idő után, és ehhez dohányozni sem kell.
2022. márc. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Radiátrorzománc.
2022. márc. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Trinát radiátor zománc, vagy én vettem festékboltban egyszerű fehér fa festéket, lefestettem vele a két konyhai fa széket és azóta sem sárgultak be.
2022. márc. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!