Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mik a tapasztalatok a beépítet...

Mik a tapasztalatok a beépített tartályos, függesztett fali wc-kel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

- Volt aki szívott a beépített tartály miatt, mikor valami elromlott és javítani, cserélni kellett valamit? Az üzletben azt mondták, hogy mivel már szerelőnyílás is van rajtuk, ezért nem jelent plusz gondot a javításuk, (de egy eladó úgyse mondaná, hogy nem ajánlja). Ha mondjuk cserélni kéne valamiért,akkor az jóval körülményesebb, ha beépített, de jó esetben évtizedekig szolgál egy wc tartály, vagy rosszul gondolom?

- Falra függesztett wc-vel milyen válaszfalnál nem lesz gond, miből és milyen vastag fal kell hozzá? Mire kell figyelni ahhoz, hogy később ne szakadjon ki/le a falból? (nem én raknám fel,de azért szeretnék képben lenni).

(eredetileg hagyományos wc-t szerettem volna, de elég kicsi a hely, és állítólag a beépített tartályos fali wc helyigénye a legkisebb,ezért az jobb megoldás lenne, de nem tudom, nem problémásabb-e)

Akinek van vele tapasztalata, ajánlja a beépített, falra függesztett kialakítást?



#WC #fali WC #beépített tartály
2022. febr. 13. 18:55
 1/6 anonim ***** válasza:
20 éve van ilyenünk, semmi gond vele. 125 kilós apósom alatt se szakadt le. 😂
2022. febr. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
10 éves a miénk. Nem volt még baja, leszámítva némi vízkövesedést a tartályban. A fedelét le lehet pattintani a falról, és ki lehetett pucolni belülről. Vannak a családban túlsúlyos rokonok, a WC eddig mindenkit elbírt.
2022. febr. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
én olyanokat láttam, aminek a belsejéhez elölről lehet hozzáférni, de ezek szerint olyan is van, aminek a tetejét lehet leszedni? vagy a "fedél" nálatok is elöl van?
2022. febr. 14. 16:35
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát tudod az a fedél amin a 2 gomb van. Az leszedhető. Ezt értettem fedél alatt.
2022. febr. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
ja, oké, olyanokat láttam én is csak a fedélről másra gondoltam :D, köszi az infot!
2022. febr. 14. 19:54
 6/6 anonim ***** válasza:

"és állítólag a beépített tartályos fali wc helyigénye a legkisebb,ezért az jobb megoldás lenne, de nem tudom, nem problémásabb-e"

Ez csak akkor igaz, ha olyan vastag a meglévő fal, hogy abba rejthető a tartály. Ha egy külön "dobozt" kell a fal elé építeni, akkor már hely szempontjából nem éri meg, jobban jársz a felső tartályossal.


A függesztés miatt ne aggódj, egy olyan fém keret tartja a wc-t, ami a padlóba is rögzítve van. Nálunk csak két réteg gipszkarton került a fém keretre, gond nélkül tart, pedig több 100 kiló feletti ember is rendszeresen használja.

2022. febr. 16. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!