Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Igaz, hogy ha egy nem lakott,n...

Igaz, hogy ha egy nem lakott,nem fűtött házba lamináltat leraksz,az nyirkos lesz,ha fűtést kap meg bedagad?

Figyelt kérdés

Tehát festőként dolgozom egy építkezésen. A parkettázó kollégáktól hallottam,hogy fűtetlen lakásba nem szívesen rakják le a lamináltat,mert nyírkos lesz,aztán ha bekapcsolják a fűtést bedagad és felpúposodik. De láttam,hogy hagynak rést a faltól,így nem nagyon hiszek nekik. Gyanítom,hogy csak azért mondják ezt,hogy a megrendelők indítsák el a fűtést.

Azért kérdezem ezt mert én is felújítok. Még nem lakunk abban a házban,nem megy a fűtés,a falak lassan készen vannak,már csak a padló van hátra. Az érdekelne, hogy lerakhatom e a lamináltat ha még belátható időn belül nem lesz lakva a ház?

Illetve ha nem rakom le,csak eltárolom száraz helyen,lesz valami baja?


2022. jan. 22. 19:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Lakatlan házat vettem. Mindenhol fel volt púposodva a laminàlt. Nem rakunk újat csak majd nyáron, költözés előtt
2022. jan. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát én ezt furcsának tartom.
2022. jan. 23. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mivel a pára a hideg felületen csapódik ki, így mikor befűtesz, a levegő melegszik fel, és amíg a nagyobb tömegek át nem melegednek( falak, aljzat), addig a találkozáskor páralecsapódás lesz.

Bár a melegebb levegő több nedvességet tart meg.

2022. jan. 23. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk 5°C van az egész szobában (levegő, falak, padló). Befűtesz. Pár óra múlva 20 °C lesz. A padló, ami a leglassabban melegszik, talán eléri a 8-10°C-ot. Mi történik, ha a meleg levegő hideg felülettel érintkezik?

Vegyél ki egy doboz sört a hűtőből és figyeld az oldalát.

2022. jan. 23. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ebben a házban már van 2 helyiség,ami le van rakva még a régi lakók által. Ha befűtök ezekkel is baj lehet?
2022. jan. 23. 12:45
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
És meddig tart ez a jelenség a befűtés után? Igen rossz minőségű laminált lehet, ha rögtön vetemedik egy felfűtéstől.
2022. jan. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Lassan csináld. Várd ki a tavaszt, mikor magától lassan melegszik.
2022. jan. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!