A két bojler közül melyik lenne alkalmasabb vezérelt áram esetén? (eco mód nem létszükséglet?
Az eco módnak akkor van értelme, ha nincs vezérelt áram.
Miért pont ezeket a sz@arokat akarod? Hajdú drága? Nem véletlenül kerül többe.
# 2 Ezt te se mondod komolyan, hogy nem lesz több a számla!!!
Már eleve a kettő díjszabása sem ugyanaz és tapasztalatból mondom, hogy ha a bojler állandóan kap áramot, akkor szinte csak a hőntartással is 20-30kWh-val többet fogyaszt. Mondom ezt úgy, hogy az éjszakai áram kapcsolóórája elromlott, és alkatrész hiányában a szolgáltató kötötte ki, így folyamatosa van rajta áram. Valamint egyedül élek, és minimális melegvizet használok, az óraállást meg havonta diktálom. Amikor átkötötték a bojlert, egyből több lett a fogyasztás.
3-asnak a válaszo: (2-es vagyok)
Több mint 10 éves apasztalat és egyszerű matematika alapján mondom hogy nem spórolsz a vezérelt árammal annyit hogy megérje csak harmadával kevesebb a tarifája de többet fűt a bojler és a lényeg a többfős háztartásokban jön hogy elfogy a melegvíz mire ismét kapcsolnak vezérelt áramot így folyton a hideg vizet kell felfűteni és itt jön a másik lényeges dolog hogy a hőntartáshoz mindig jelentősen kevesebb energia kell ! Ezt taníják is ha nekem nem hiszel. Ezért jobb a nappali folyamatos áram mert így mindig csak az elhasznált néhány liter vizet kell újramelegíteni nem az egész tartályt. Tizen egynéhány éves pályafutásom alatt mindenki csak dicsérte a jótanácsot hogy átköttük nappalira a bojlerét mert összeségében így jobban jártak anyagilag is és melegvíz rendelkezésre állás miatt is .
#4
Lehet, hogy kényelmesebb, mert, hogy nem fogy el a melegvíz, de milyen matek alapján mondod, hogy kevesebb is a költség? EOn területen az éjszakai áram 23,5Ft, a nappali meg 37,7-43,2Ft, Nagyobb éves fogyasztás esetén gondolom már az utóbbival számolnak. De 37 forinttal számolva sen csak a harmada, hanem több mint a másfélszerese. Akkor kinek nem megy a matek?
Én meg nem matekoztam, hanem leírtam a tapasztalatomat, hogy csak a hőntartásnak is van költsége, és ha folyamatosan kap tápot a boljer, akkor állandóan ki-be fog kapcsolni, és nekem azóta többet fogyaszt a bojler. Az irónia, hogy mielőtt elváltam, előtte 4-en laktunk itt, és minimálisan volt több a havi fogyasztása a bojlernek, mint most,akkor volt a rádióvezérelt átkötése is.
Ja és egy 120 literes bojlerem van, mellette viszon van mosogatógép is, , én inkább ezt javaslom mint a nappali áramra való átállást. Soha nem volt gond a melegvízzel,pedig kád van. Ezen felül meg rendesen fel kell tekerni a hőfokot, nem ilyen 40 fokon járatni. Nálam 60 fokra van állítva, ez pedig a gázos hőfokszabályzón majdnem a max, így lehet spórolni a forróvizzel is.
"Ezért jobb a nappali folyamatos áram mert így mindig csak az elhasznált néhány liter vizet kell újramelegíteni nem az egész tartályt"
Meg ez sem fedi a valóságot, mert hol is van a bojlerben a hőérzékelő? Egészen a felső részben, vagyis amikor megnyitod a csapot, akkor ugyan felülről használja a bojler a melegvizet, de alul jön be a hideg, és egy idő után szépen össze is keveredik. Tehát nem csak néhány liter vizet kell visszfűteni ilyenkor sem. Ezen felül meg ha nézzük a hőntartást, akkor meg a bojler teljes felületén van hőveszteség, tehát megintcsak a teljes mennyiséget kell visszafűteni. Én szinte csak arra, hogy legyen melegvizem, mert mint írtam, hétköznap munkahelyen fürdők, így csak hétvégén itthon, ezen felül amire használom az kevés kézi mosogatás, borotválkozás, felmosás apróságok, így is 70-80kWh fizetek. Tehát ennek nagyrésze csak a hőntartásra megy el.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!