Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Létszükséglet a nyílászáró csere?

Létszükséglet a nyílászáró csere?

Figyelt kérdés
Hosszú évekig egy albérletben laktam, ahol műanyag, légmentesen záró ablakok voltak, hiába szellőztettem úgy, ahogy a nagykönyvben megvan írva, kereszthuzattal, gyakorlatilag állandóan levegőtlen volt a lakás, mint egy trópusi esőerdő. A mostani lakásomban szinte egyáltalán nem szigetelnek az ablakok, de valahogy sokkal jobb a komfort, nem kell állandóan naponta 5x szellőztetni, páramentesítőt zúgatni, a rezsi végett se kell tönkremennem, az a havi 2000 Ft plusz annyira nem jelentős, ha az előző ugyanakkora lakással hasonlítom össze. Ti hogy vélekedtek erről? Mindenhol azt szajkózzák, hogy kimegy az ember pénze az ablakon, nem jó a huzat, stb. De a valóság valahogy mégse ilyen durva, szvsz.
2019. nov. 26. 12:17
 1/10 mindentudó99 ***** válasza:
Lakasban lehet kicsi a külónbseg de egy nagyobb kertesben igen csak nem mindegy fűtés szempontjából.
2019. nov. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanannyi fűtéssel 2 fokkal melegebb van, mióta ki lettek cserélve az ablakok. Azért szerintem ez nem mindegy.
2019. nov. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
Ha ugyanarról a helyről, ugyanarról a lakásról beszélnénk, akkor releváns lehet a 2000Ft, de mivel a körtét az almához hasonlítod, így nem feltétlen igaz amit írsz. Nálunk jól szigetelő ablakkal sincs trópusi levegő, viszont jobb a komfortérzet, hogy nem ülünk egész este a huzatban. És kicsit több, mint évi 24000Ft a megtakarítás (igaz a csere költségét így is sok év alatt hozza vissza).
2019. nov. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az igazi üveg és a fa mindig jobb, inkább a hangszigetelés miatt szokták kicserélni, nem a fűtés miatt.
2019. nov. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nézzed a jó oldalát

Fogadjunk, hogy sehol sem penészedik a lakásod.

2019. nov. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nálam régi, sz@r fa ablakok voltak, annyi előnye valóban volt, hogy nem penészedett, vizesedett a lakás, annak ellenére, hogy félszuterén volt. A Fűtésszámla viszont jóval több volt, mint a műanyag ablakos panelban.
2019. nov. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Penész az nincs, az előző lakásban szinte mindig felütötte a fejét. Asztmám is enyhült a mostani lakásban.
2019. nov. 26. 18:55
 8/10 anonim ***** válasza:
48%

Írtam, hogy nézzed a jó oldalát.

Akik egészségtelen pl. penészes lakásokban laknak és orrba-szájba szigetelnek, azok a rezsin megspórolt pénzüket orvosra és gyógyszerre költik majd előbb-utóbb.

Neked is jobb a közérzeted azóta, hogy nem egy műanyagdobozban laksz.


(A családi házamat majd akkor szigetelem, ha ezt látom pl. Toszkánában is, ahol gyakran megfordulok.)

[link]

2019. nov. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Apukám 20 évig műanyag nyílászárókat adott el és épített be. Nálunk otthon mégis fa ablakok és ajtók vannak és nem azért mert nem futotta cserére. Szerintem ez mindent elmond...
2019. nov. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A két utolsó hozzászóló mindent elmondott amiket érdemes megszívlelni.
2019. nov. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!