Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kinek mennyire érte meg a...

Kinek mennyire érte meg a hőszigetelés, nyílászáró csere és/vagy fűtéskorszerűsítés?

Figyelt kérdés

Adatokkal, ha lehet, de a lényeg a %-os megtakarítás!


100m2, Porotherm 30 + 10 cm hungarocell + kazáncsere (nyílt égésterűről kondenzációsra), nyílászárók eleve jók voltak.


Évi 2400m3-ről (12*200 átalány) lement 1320m3-ra (12*110 átalány), azaz -45%!


...ma volt az éves leolvasás, ennek apropóján jutott eszembe a kérdés.



2012. febr. 2. 21:11
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
Nálunk decemberben volt ablakcsere az egész lakásban. Igazából ezekkel az adatokkal nem vagyok tisztában és nem is néztem utána (még), de érezhető a változás, szerintem nagyon is megérte. De ha szigetelve és korszerűsítve lenne a fűtés, még jobb lenne.
2012. febr. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%

Na ez érdekes kérdés! Odaírnátok esetleg a költségeket is? Mennyibe került a szigetelés, az ablakok, a kazáncsere, és hány forinttal olcsóbb havonta/évente a fűtés.

Tehát igazából arra vagyok kíváncsi, hány év alatt térül meg, mert én is gondolkozom ilyesmin.

2012. febr. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Kb. 1,1mFt volt az egész, az éves megtakarítás meg olyan 120eFt, szóval a megtérülés szűk 10 év, ami azért nem kevés,


DE!


-Nyáron is sokkal hűvösebb van a hőszigetelés miatt.

-A hőszigetelés a hangot is észrevehetően csökkenti.

-Jelentősen növeli az ingatlan értékét.


-Zárt égéstér, így biztonságosabb.

-HMV még csorgatva is van, az előző kazán olyankor szétforralta magát.

-A teljesen skálázható teljesítménye miatt meg az időjárás követő elektronika miatt max. pár tized fok a hőingadozás az előző kazán 1,5-2 fokával szemben.

-Jelentősen növeli az ingatlan értékét.


Szóval a komfort is sokat javult, és ez is sokat ér.

2012. febr. 2. 22:30
 4/9 anonim válasza:
64%

Mi most nyáron szigeteltünk 8 cm-essel.

Kíváncsi voltam,hogy hogy fog megmutatkozni,hogy érezhető lesz-e?

És most veszem észre,hogy egyfolytában 3-as fokozaton megy a konvektor,miközben régen fel volt tekerve rendesen 6-os ig legalább.

Tehát már ennyiben érezhető a változás.És ez a pénztárcán is meg fog mutatkozni:)

Tehát biztosan megéri!

2012. febr. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Az nem kérdés, hogy megéri, az egyik legjobb befektetés.


Kérdés, hogy kinél hány %-ot csökkent a fogyasztás.

2012. febr. 3. 14:17
 6/9 lp1978 válasza:

Most gondolkozom rajta, hogy hőszigetelem a külső falakat. A paraméterek: 90 nm ház 38 cm vastag kisméretű tégla falakkal, 3,8 m magasan szigetelném 12 cm EPS lapokkal + új vakolat.


Árajánlat összesen: 1,3M Ft

Jelenlegi éves fűtésköltség: 130e Ft

Tervezett megtakarítás: 30%


Ha mindent változatlannak feltételezünk, 34 év a beruházás megtérülési ideje. Tehát nem csináltatom meg a hőszigetelést, mert lesz@rom, hogy 70 éves korom után még egy pár évig jobban járnék. Ha az évi 39.000 Ft tervezett megtakarításomat 34 éven keresztül félreteszem, akkor a megtakarított összegből még tíz évi vígan fűthetek, és akkorra már 80 leszek.


Nektek hogy jön ki az, hogy megéri szigetelni? Elrontottam valamit a számításban?

2015. márc. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A Te eseted szélsőséges:

- Olcsón fűtesz, gondolom vegyes tüzeléssel

- Drágán szigetelsz (3,8 m magasság nem előnyös)

- A 38 centis falaid eleve elég jó szigetelnek.


Ezért nem akar kijönni a matek... Pontosabban kijön, hogy nem éri meg...

2015. máj. 31. 22:19
 8/9 anonim válasza:

En most szamoltam ki. a megtakaritas 50%. Költségben, és nem m3-ben. (csak azt tudom hogy mennyit fizetett az előző lakó, és hogy én mit fizetek most és tavaly.

A fűtési rendszer cseréje kb 2,2M volt, a szigetelés kb 2M. Évente megspórolok az eredetihez képest 150e Ft-ot igy a megtérülésem 28 év. Az ablakokat nem vettem bele, de az is 1M felett volt, az még inkébb rontana a helyzeten.

2017. jan. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Csak ablakcsere volt, hát nem tudom százalékra nem tudom, de ha azt nézem, hogy állandóan szellőztetni kell, mert levegőtlen a lakás, így annyira nem érte meg. Persze lehetne szellőzőrendszert is beépíteni, de korlátozott az anyagi lehetőség sajnos.
2019. nov. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!