Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hőhidat hogyan lehet megszünte...

Józsi91 kérdése:

Hőhidat hogyan lehet megszüntetni?

Figyelt kérdés
Az előszoba végében 50-60 cm hosszan a lábazati szigetelést elhagyták és neki öntötték az udvar betonozását télen most ahogy hűlt az idő egyből lecsapódik a pára és áll a víz a sarokban. Mivel nem olyan nagy helyről van szó gondoltam, hogy egy gardróbot alakítok ki és ha belülről kapna egy EPS hőszigetelést a gardrób teljes felülete akkor megszűnne vajon ez a páralecsapodás? Vagy csak rosszabbat tennék vele? (Hallottam olyat hogy a falban csapódik le meg egy csomó mindennel rémisztgettek már, más legyintett töröld fel kétnaponta tavasszal majd megszűnik, ezért már nagyon tele van az a bizonyos hócipő pláne hogy egyrésze helyi "szakemberektől" származott) a fal 10cm poroterm kívül 10 cm EPS hőszigeteléssel.

#felújítás #szigetelés #Hőhid #Páralecsapodás
2021. dec. 9. 20:44
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nyilván nem a hideg tette tönkre. Hanem a belső szigetelés résein átszivárgó majd a jéghideg falban lecsapódó pára.

Egy hűtőből kivett üveg sörrel bármikor kipróbálható. Az öt fokos üveg faláról pár percen belül csepegni kezd a víz. A falon is ez történik, csak ott nem annyira látványos hiszen a vakolat a víz egy részét beszívja.


Tökéletesen párazáró belső szigetelést nagyon nehéz megépíteni, régebbi hepehupás falon meg aztán főleg.

De még ha valaki megveszi hozzá a legjobb anyagokat, a válaszfalakkal akkor sem tud mit kezdeni. Azok mindenképpen megszakítják a belső szigetelés folytonosságát.

2021. dec. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

"Milyen kar keletkezik a falakban belso szigetelesnel? Erre nagyon kivancsi vagyok."

A falszerkezeten belülre kerül a harmatpont, ami elméletileg még nem lenne akkora baj, ha belül fűtött a helyiség, és a fal annyira átmelegszik, hogy ez a nedvesség ne tudjon megfagyni. Ha belülről szigetelünk, akkor a falban lecsapódott nedvesség meg tud fagyni, és ez hosszabb távon szerkezeti problémákat okoz a jég repesztő hatása miatt. A másik, hogy a belső XPS, EPS szigetelés visszafele meggátolja a fal száradását, ezért a fal tartósan nedves-vizes lesz, ami garantáltan megteremti a feltételt a penésznek, gombának. Hőtechnikai szempontból is előnyös a külső szigetelés, mivel így a falszerkezet egésze részt vesz a hőtárolásban, pára kiegyenlítésben, vagyis komfortosabb lesz a közérzet. Másrészről, ahogy említették, ha belül szigetelsz, és nem süllyeszted le a szigetelést az aljzat alá 40-50 cm-re, akkor a hőhíd megmarad az aljzatbetonnál, és áttevődik oda a nedvesedés. Nincs mese, ha szakszerűen akarod megoldani, akkor a külső fal mentén egy sávban fel kell törni a betont, és kiásni egy kb 40-50 cm sávot,és lesüllyeszteni a hőszigetelést. Ha a külső terepszint fölött legalább 60 cm-rel van a belső padlószint, akkor köztes megoldásként indíthatod a lábazati szigetelést a járdaszinttől is, mivel a feltöltésnek is van annyi hőszigetelő képessége ilyen vastagságnál, hogy ne legyen páralecsapódás.

2021. dec. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
71%

12-est kiegészíteném.

Nem kell kiegészíteni.


Iszonyatosan ritkán van jogos szitu arra, hogy belülről szigetelünk. Ez nem az.

Többieknek, akiknek "megoldotta" a belső szigetelés: Az egy dolog, hogy nem látszik mi megy végbe a belső szigetelés hátoldalán, de az attól még végbemegy és nagyon ocsmány dolog. Úgy hívják páralecsapódás. Benne a falban.

Hasonlatos az elbliccelt olajcseréhez.

2021. dec. 11. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!