Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mitől van az, hogy a csempevág...

Mitől van az, hogy a csempevágóm törőkarja mindig rossz irányba töri a csempét?

Figyelt kérdés

Ilyen egyszerű vágóm van, amin a kis keresztelemnek kellene eltörnie a csempét, ha lenyomom a kart:


[link]


A vágással nincs gond, alaposan bevágom, de ha a karral próbálom eltörni, akkor mindig keresztirányba, vagyis a rossz irányba törik el a csempe, nem a vágás irányába. Ezért a vágás után nem a karral szoktam eltörni, hanem a két szélén lenyomom kézzel a csempét, és akkor jól törik el.


Miért tör rossz irányba a kar, hogyan kellene jól használni? Én középre szoktam húzni a keresztelemet, és ott próbálom vele törni. Lehet, hogy a szélén kellene?


2021. nov. 13. 07:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Pont magad fogalmaztad meg mi a gond, hogy egy "egyszerű" , és gyenge konstrukciójú vágód van, gondolom mikor roppantani akarod a lopot, akkor szépen hajlik is az egész.

Az a bibi, hogy ezek a csempevágók , nem szó szerint vágják a lapot, hanem a rajta lévő kerék, vonalszerűen berepeszti a lapot, és így tudod utána azon a részen elpattintani. Csakhogy mivel neked egy gyenge konstrukciós van, ezért nem repeszti át normálisan a lapot, pláne nem a közepén ahol a két rúd szépen hajlik felfelé. Sajnos a jó munkához jó szerszám is kell. Próbálj szerezni vagy venni inkább egy csapágyas, masszív csempevágót, és álom lesz vele dolgozni, az ilyeneken erölködni sem kell, egy csuklómozdulattal eltöri a lapot.

Nekem egy ilyen van, és nyomába sem érnek az általad is vett vágók.

[link]


Korábban volt értekezés hasonló problémával, ott is vett a végén a kérdező egy hasonlót.

https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__felujitas__11344602-k..

2021. nov. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Vizesvagot vettem en is pont az ilyen egyszeru csempevago pontatlansaga miatt greslaphoz.

Nem vagyok burkolo,magamnak burkolok greslappal,mert elegem lett a mesteremberekbol,h atvernek meg ellopnak alapanyagot meg ragasztot stb.

2021. nov. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Én középre szoktam húzni a keresztelemet, és ott próbálom vele törni. Lehet, hogy a szélén kellene?"


Magad írtad le a megoldást!!

Ha nem vagy iparos, akkor felesleges a drága csempevágó, ezt pont ugyanúgy lehet otthon használni ahhoz a pár csempéhez.

2021. nov. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!