Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kombi gázkazán a régi rossz....

Kombi gázkazán a régi rossz. Olyat lehet, hogy a régit leveszik, az újat felrakják és kész? Megvan egy nap alatt?

Figyelt kérdés
2021. máj. 3. 11:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha kapsz hasonlót akkor igen. De milyen a régi, és milyent lesz az új? Mert sok helyen már csak kondenzációst kapni, azt meg csak úgy nem lehet a régi helyére feltenni.
2021. máj. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudom mi az. Egyben kazán, és bojler is. Falon van rajta, és oldalt van kivezetve a cső.
2021. máj. 3. 11:36
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szereklö nélkül eleve nem megy, keress valakit, akinem ez a szakmája és töle kérdezd meg.
2021. máj. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
szerencséje van talált ez a szakmám. Igen lehetséges ha keresel egy brigádot ahol minimum 2-3 ember dolgozik akkor lazán megvan főleg ha írtad, hogy oldalfali ahhoz h hivatalos legyen szerezz hozzá EPH papírt amit villanyszerelő tud adni valamint ha más az oldali márkája mint a kazáné akkor kéményseprő papírt is
2021. máj. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2021. máj. 3. 12:01
 6/8 anonim ***** válasza:
22%
Május van - vége a fűtési szezonnak, ráérsz vele október-novemberig, nem értem minek ez az egy napos rohanás. A bojlert cseréld le villanyra (ilyen kombi HMV/fűtés kazánokat amúgy sem nagyon preferálnak már), ahhoz nem kell semmilyen engedély, azt tényleg meg tudod pár óra alatt csináltatni akár 100 ezer forintból, de a fűtési rendszer drága mulatság ahhoz, hogy ennyire siess vele. Lehet, hogy még szerelő olcsón meg tudná javíttatni és évekig szolgálna a kazán vagy kiderül, hogy a csövekben van valami trutyi ami tönkrevágta a mostanidat és az újat is károsíthatja - nem akarok távdiagnosztizálni, de ezek mind lehetséges problémák.
2021. máj. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem is ez a szakmám.

Ketten dolgozunk és 2 nap alatt kész a kazán és a kémény is általában.

Kémémyseprő (Kétüsz) akkor kötelező ha készülék csere,ebben az esetben kell tevező is.

Ha készülékcsere egyszerűsített eljárással akkor nem kötelező a tervező és nem kötelező a kémémyseprő sem.

Ebben az esetben a jogosult kivitelező dönt hogy kér e közreműködést a munkálatok során.

Műszaki biztonsági felülvizsgálat kötelező mindkét esetben.

Eph jegyzőkönyv kell.

(jól mondta a kolléga)

Nem soroltam fel mindent.

Így is többet írtam mint kellett volna.

Igazából többet nem igen tudok írni hiszen nem láttam.

2021. máj. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kb mennyi a munkadíj?
2021. máj. 3. 15:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!