Ha egy fürdőkádhoz közeli konnektorból a falban kiépített gégecsőben a kádhoz vezetem a zöld-sárga vezetéket és ezen keresztül oldom meg (kötöm be) a kád földelését, akkor az korrekt megoldás?
A gázkazán, gáztűzhely, elektromos sütő, mosógép, mikró, hűtőgép mind-mind földelt konnektoron keresztül csatlakozik a ház elektromos hálózatához, de a kádakhoz (emelet, tetőtér) nem építettek ki plusz kiállást.
Most utólag a fürdőszobák felújításánál szeretném ezt megoldani.
Az egyik kád műanyag akrilkád, a másik fémlemez kád.
A fémlemezesnél nem lesz gond, hogy összekössem, de mit lehet kezdeni a műanyag káddal.
A csatorna bekötők (szifon, idomok) mind műanyagok. A csatorna hálózat is műanyag (PVC). A vízvezeték hálózat is műanyag csöves, csak az idomok tartalmaznak fémet, de azok is műanyagházasak.
- A villanyóraszekrény épületen kívül van a homlokzati falba építve.
- A villanyóraszekrényben van Fi-relé.
- A szekrényből egy vastag zöld-sárga vezeték le van vezetve a szekrény alá és össze van kötve a falsík közelében a földbe leütött vasrúddal. Illetve rá van kötve a a villanyóra szekrény alatt elmenő mért gázcsőre is, ami acélcső.
- Az épületen belül minden kötődobozban, illetve konnektor és lámpacsatlakozásnál van zöld-sárga vezeték.
A kádat EPH rendszerbe kötik. Ha legalább 2,5mm2 réz vezeték, akkor megoldható vele.
Műanyagot nem kell lekötni, de ez örök vita a szerelők között. A kád sem hoz be idegen potenciált, így azt sem kellene. De itt is vannak ellenvélemények.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!