Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » 40nm parkettát teljesen...

40nm parkettát teljesen felszedni, majd a helyét feltölteni kb 7-8cm magasságban mennyibe kerülhet?

Figyelt kérdés
2021. aug. 9. 10:39
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
+1 a parkettára.
2021. okt. 2. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is a parkettára voksolnék, de emellett még azt sem értem, hogy miért kell - ha már lamináltat akarsz - szétbombázni az egészet, tonnákban és félmilliókban számolni? Miért nem dobálod fel a laminàltat a parkettára és kész?
2021. okt. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
65%
Milyen hülyeség ez, nem betonnal szokták tölteni, szerintem ez tilos is!! Padloponnal szokták tölteni, es rá mindenfele szigetelő, pl lépesálló hungarocell.
2021. okt. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Én is támogatnám ezt az XPS lapos + padlopon megoldást. Ezt szinte saját magamnak is meg tudnám oldani, mert erre nem találtam szakembert.

A betonozásra igen ,de arra azt mondta ,hogy nagyon sok és inkább a jelenlegi párnafás megoldás javítását szorgalmazta, hogy az milyen olcsó és akkor arra mehet majd a laminált. Erre adott egy kb 800eft -os árat + anyag ha kell.

2021. okt. 4. 16:11
 15/19 anonim ***** válasza:
Padlopon aljzatkiegyenlito. Rendszerint milimeteres eltereseket egyenlitenek ki vele. Tobb cm-et eleg draga moka kitolteni vele es siman a hungarocellen nem is lesz jo. Vagyis ha 5cm-t kitoltesz az talan jo de dragabb mint az esztrich es ugyanolyan nehez.
2021. okt. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Padlopon, lépésálló hungarocell, osb, lépeszajcsökkentő, rá a laminált.

De a helyedben újrarakatnám a parkettát.

2021. okt. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

+1 a parkettára.


Azért elképesztő, hogy a "ma embere modernkedni akar", és ezért képes vagyonokat költeni arra, hogy megsemmisítsen egy komoly értéket képviselő parkettát és berakasson helyette egy tapétázott szemetet, mert most ez a divat valamelyik agyament féészbúúk csoportban.

2022. jún. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Csak pár kósza gondolat:


40 m2 parketta lerakása aljzattal, szegélyezéssel, olajozással vagy lakkozással anyag nélkül is kb. 10ezer Ft/m2

Csaphornyos -egyszerű- parketta ára: 20-60ezer Ft/m2

Vegyünk egy 40ezreset + 10ezer munkadíjat, az 50.000 Ft/m2 + a segédanyagok, +lakkok, +szegélylécek, +bontás, sittszállítás stb...stb...


40 m2 x 50.000 Ft/m2 = 2.000.000 Ft alsó hangon

Na ez menne a kukába, majd újabb milliókért kerülne a helyére egy értéktelen és sérülékeny laminált vacak.


Csak halkan jegyzem meg, hogy egy normális társasházban tilos használni a liftet építőanyagok és sitt szállítására, mert az ilyesmi igen hamar leamortizálná a személyliftet.

Ez viszont újabb milliós tétel lenne, hogy tonnákat gyalog fel-le cipeljenek emberek a 9.-re, ha egyáltalán lehetne embert találni erre.


Ilyen, amikor az emberek már nem tudják, hogy hová tegyék a pénzüket,

vagy amikor a hülyeség párosul a lendülettel.

De hajrá!


[link]

2022. jún. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Sztem padlopon és rá lépésálló nikecell, rá mdf lap rá lepéshangátló, rá a laminát. Nekünk így lett megoldva panelban.anyaggal együtt kb 800 ezer volt másfél éve, kb ugyanennyi nm2 re.
2022. jún. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!