Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » 40nm parkettát teljesen...

40nm parkettát teljesen felszedni, majd a helyét feltölteni kb 7-8cm magasságban mennyibe kerülhet?

Figyelt kérdés
2021. aug. 9. 10:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
75%
Milyen burkolatot szeretnel ra?
2021. aug. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
52%

A feltöltés gondolom beton. Nagyon sok múlik azon, hogy lehet odajuttatni a betont, és hogyan leeht bekeverni. Ha egy panel tizediken kell megcsinálni, akkor marad a vödörben kézzel (kézi elektrmos keverővel) keverés, és zsákonként felhordás. Ha meg egy családi ház földszintjén van, nagy tele kmellett, akkor akar mixerrel is lehet hozatni, de legroszabb esetben is betonkeverővel megcsinálni.

Maga a betonozás munkadíja 100-150 ezer, a beton költsége zsákos estrich beton esetén 250 ezer, mixerbeton esetén durván 100 ezer, kiszállítással. Plusz még ott van a parketta felszedés, de az ezekhez képest bagatell dolog, max pár tízezer.

Szóval összességében, a konkrét körülmények függvényében 250-500 ezer között számolhatsz.

2021. aug. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

En azert nem kalkulalgattam mert nem mindegy mi a vegso cel. Allando kopo felulet lesz vagy megy ra megy valami.

7cm az olyan, hogy akar lehet 2cm polisztirol es a maradek 5cm esztrich. Akkor kapasbol a 2cm meg van sporolva a betonozasbol, sot annyival kevesebbel terhel, emeleten ez pl azert szamithat.

2021. aug. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Én is attól tartok, hogy mivel 9.em (bár lift van) de , hogy ez vagy elriasztja a vállalkozókat vagy nagyon megemeli az árat.

A másik amit írtatok, hogy brutálisan megnöveli a födém terhelését, ezért valószínűleg kelleni fog az polisztirol alulra. Árban ahogy néztem nagyjából ugyan oda jön ki mint a beton. Itt esetleg lehet még azzal játszani, hogy abból 5cm és betonból a maradék 1-2cm.

Jól gondolom?

Szerintetek ilyen munkára mennyi várakozással kellhet számolni?

Azt tudom, hogy pl villanyszerelőre, burkolóra hosszú hónapokat is kellhet.

2021. aug. 9. 13:19
 5/19 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem ,hogy majd laminált padló fog rákerülni a végén.
2021. aug. 9. 13:19
 6/19 anonim ***** válasza:
68%

Usztatott esztricht eseten 5cm vastagsag kell. Ezert mondtam a 2cm polisztirolt.


Hivj ki valami normalis statikust es megmondja terhelheto e a fodem 5cm betonnal. Panel haz fodemje meg se erzi szerintem.

Nekem e gerendas fodemes a hazam de en is ratettem az 5cm-t. (A regit csereltem meg tobb is volt)


1-2cm beton kette is torne terhelesnel.

2021. aug. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
44%

40m2. 20kg / m2 / cm anyagsukseglettel 5cm-re kb 4000kg.

Az 30kg-os zsakokkal 134zsak. (Legyen 150)

Eros emberek megoldjak a felcipelest. Liftben is elfer par darab teherbirastol fuggoen. Bar a felhordast kovetoen fel is kellene dolgozni mert 4tonna zsakot felhalmozni hat...


Mas lakasokban hogy van megoldva? Nekik ki van betonozva vagy parketta van? Vagy esetleg szintkulonbseg van lefele?

2021. aug. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Az nagyon durva melo lenne. Megpakolt lifttel is 20-30kör. Feldolgozas mehetne szobankent is akar. Mert a 4tonna zsak egy kupacban mar lehet sok lenne.

Nem lenne bajon a lefele szintkulonbseggel sem, ha a furdo,konyha nem lenne normal magassagban. Masik lakasok szintben vannak, tehat vagy felemeltek vagy alatta hagytak a regi reteget es arra laminaltaztak.

2021. aug. 9. 16:31
 9/19 anonim ***** válasza:

En a mar emlitett e gerendas fodemes csaladi hazban betonoztam (esztricht). Kb 20m2.

50 darab 25kg-os zsak volt. Annyi konnyites volt, hogy 1 heten at cipeltem fel, nem akartam megszakadni. Nem halmoztam fel egy kupacban, hanem szetdobaltam az emeleten mindenfele 5-10-es pakkokban. Nekem konnyebb mert nem lakjuk meg az emeletet.

Viszont ha nem te csinalod akkor biztos megoldjak. Nem hiszem, hogy 9 emeletre nem hajlando senki betonozni :)

2021. aug. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem a lift nem teherhordásra való, de ennek nézz utána.


Miért is nem a parkettát újítod fel a vacak laminált padló helyett?

2021. aug. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!