Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Felújítás előtt vagyok:...

Felújítás előtt vagyok: parkettázott szobákat érdemes csiszoltatni, lakkozni, vagy egyszerűbb-olcsóbb laminált padlóval, vagy szőnyegpadlóval lefedni? A csiszolást úgy gondoltam, kölcsönöznék gépet, gondolom nem igényel nagy szakértelmet a csiszolás.

Figyelt kérdés

2021. júl. 10. 16:15
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
26%

Igen valahol ezt is nézni kell amit előttem szóló írt, hogy egy mai minőségi parketta nem feltétlenül ugyanaz mint amit anno odaraktak.


És padlólapokból is van az olcsó laminálttól a 15-20 ezres valódi fa padlólapokig választék.

2021. júl. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
90%
10, miért a 80-as években silányabb minőségű tölgyfák nőttek az erdőben, mint manapság?
2021. júl. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
86%

#10

Miért is ne 10-es?

80-as években felrakott tölgyparkettánk van, ami hibátlan.

A 35 év alatt még csak meg sem kopott a lakk. Szőnyegek vannak a frekventált helyeken, zokniban mászkálunk, ápoljuk a megfelelő szerrel és nem mossuk bő vízzel, moppal.

Nem tudom te milyen helyről jöttél, de miénk az nem az!

2021. júl. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:
9. Családi kocka ház 75-ben épült
2021. júl. 10. 20:28
 15/33 anonim ***** válasza:
69%
A szüleim most újítottak, magad nehogy nekiállj, ronda lesz nyilván kérdés mire van igény), viszont olyan szakit sem könnyű találni, aki megcsinálja szépen
2021. júl. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
63%

#5: Azért ez a parketta se minőségben, se kinézetben nem egy súlycsoportban van a 80-as évek jellemző halszálka mintában lerakott parkettáival. Alapvetően nincs bajom a pakrettával, de az tény, hogy a szocializmus alatt nem a jó minőség volt jellemző, sem a parketta anyaga, sem a gyártási pontosság, sem a lerakás, sem az aljzatbetonozás stb. tekintetében. Szóval nem magával kategorikusan a parkettával van baj, hanem azzal a minőségű parkettával, ami a 80-as években 10-ből 9 házban megtalálható volt.

Nálunk is parketta van (volt), halszálka mintában lerakva, 70-es években épült ház. Első dolgom volt gyorsan rárakni egy padlószőnyeget, majd ha lesz idő és pénz megcsináljuk rendesen. Nem azért mert a fa látványa nem tetszik, vagy a halszálka minta, hanem mert olyan girbe-gurba, silány minőségű, egyenetlen színű és textúrájú a parketta, hogy az gusztustalan. Ráadásul a lapk vége ferdén van levágva (az összesnél, bizots elcsúszott a gép a gyárban) és az illesztések a haslzálka mintában olyanok, hogy egyik sarka pont hozzáér, mási ksarkánál 2 milis hézag. Tudom hogy nem minden parketta volt ilyen régen sem, de valószínűleg az ÁTLAG közelebb állt ehhez minőségben, mint az általad linkelt luxus lakások parkettáihoz.

2021. júl. 10. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
30%

"miért a 80-as években silányabb minőségű tölgyfák nőttek az erdőben, mint manapság?"


Nem, akkor is hasonló tölgyfák nőttek. Csak tudod a tölgyfák nem hatósági utasításra szabvány alapján egyformára nőnek, hanem elég széles szórása van a faanyag minőségének. A luxuslakások parkettái nyilván a csúcsminőségű fából, az átlag/olcsóbb lakások parkettái meg nyilván a relatíve alacsonyabb minőségű fából készültek. (kortól függetlenül egyébként)

2021. júl. 10. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
28%

Na a sok proletár megint lepontozott mert nem a szocializmus csúcstermékeit reklámozzuk. Eszem megáll.

https://www.youtube.com/watch?v=-v8kByuaVDk

2021. júl. 11. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
24%

"A műanyag az olcsó tömegcikk, ahhoz képest meg drága is és vacak."


Az általad műanyagnak nevezett (egyébként legnagyobb részben fából készült) laminált padló (nyilván a normális minőségűek, nem a legalja bóvli) a megjelenésen kívül (ami nem mellesleg szubjektív kérdés) semmilyen hátránnyal nem rendelkezik az "igazi" fa parkettához képest, sőt.

Nyilván mielőtt valaki a luxuslakásokkal és kastélyokkal jönne, a 20 ezres árú parkettát a 20 ezres laminált padlóhoz hasonlítsuk, ne a tesco gazdaságoshoz. Én elhiszem hogy a luxuslakás parkettája jobb mint az átlag magyar lakás laminált padlója, de mivel az utóbbi mondjuk ötödannyiba kerül, nem sok értelme van az összehasonlításnak.

2021. júl. 11. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
85%
A mi nagypolgári parkettánk szerintem a 100 éves házzal egyidős és még jól bírja. Ismerősöknél a lamináltnak mindig lett valami baja, felpúposodott, feltűnőbben, gyorsan kopott. Persze jellemzően ők is házilag és valami akciósból oldották meg, amire akkor nagyon büszkék voltak és szép modern volt, csak 5-10 év és lehet megint cserélni. Ha nincs pénz újra, szerintem árban ugyanott van lamináltat lerakni, mint felcsiszolni a régit, de hosszú távon értékállóbb a rendes parketta. Inkább az szokott macera lenni, hogy addig hova cuccolsz, meg elég egészségtelen beszívni a csiszolást meg a port is, és hát jóval gyorsabb és kényelmesebb elfedni valamit, mint előtte felszedni. Szőnyegpadlót ajánlanám a legkevésbé, nehezen tisztítható. Akkor már inkább pár nagyobb szőnyeg.
2021. júl. 11. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!