Nyíregyházán lesz a terasz, itt nyáron folyamatosan éget a nap, jelenleg polikarbonát van a tetején, de 80+ fokos hőség van amikor becsukom a terasz ajtót. Szeretném ezt lecserélni rajta, de milyennel?
Mink is most csináljuk a teraszt, még csak a betonozásnál tartunk keleti oldalt van.
Elsőnek betoncserepet beszéltük ugyanolyan ami a házon van de az nagyon nehéz, így elgondolkoztunk a zsingelyen.
2021. júl. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
2/19 anonim válasza:
Ha átlátszó kell (gondolom, azért van polikarbonát), akkor annál jobbat nem tudunk. Persze a cellás polikarbonátra gondolok, nem a sima tömör lapra. Hőszigetelt üveg mégjobb lenne, de az aranyáron van.
2021. júl. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
3/19 anonim válasza:
Mekem polikarbonát van és alá napvitorlát tettem.
Nyáron napvitorla télen pedig levesszük hogy több fény legyen.
2021. júl. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
4/19 anonim válasza:
Nálam is polikarbonát van, mert ablak nyílik a teraszra és fontos a fény.
Üregkamrás, víztiszta polikarbonátom van, amelyiknek az egyik oldala a legerősebb UV védelemmel van ellátva.
Ennél jobbat meleg ellen még nem találtak ki, de turbózhatod a 3-as ötletével, alatta napvitorlával.
Persze, ha nyitott és az udvaron 55 fok van, akkor nincs az a tető, amitől a teraszon 25 fok lesz.
2021. júl. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
5/19 mindentudó99 válasza:
Nekem is az van de olyan ami nem engedi át a hőt. Jó drága.
2021. júl. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
6/19 anonim válasza:
Polikarbonát van nálunk is, semmi extra. Májusban kifeszítek alá egy napvitorlát, ősszel leveszem. Ismerősnek cserép van az előtetőjén, egy sötét lyuk tőle a nappalija.
2021. júl. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
7/19 A kérdező kommentje:
Értem. Csak nekünk olyan terasz van, amiknek műanyag falai vannak, tehát: télen ha becsukom az terasz ajtaját, nem jön be a hideg, ha nyár van, kinyitom az ajtót, de így is pokoli hőség van. Napvitorlát hogy kell poli alá tenni? :/
#7: Háát erre tehetsz akármilyen tetőt akkor is dögmeleg lesz.
2021. júl. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
9/19 anonim válasza:
#7
Elmagyaráznád nekem (...vagy valaki), hogy mi az a zöld mintás fólia a tetőn? Nem húztátok le róla a fóliát, úgy lett felszerelve?
2021. júl. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
10/19 anonim válasza:
Nálunk is polikarbonát van, UV2-es védelemmel és a legforróbb déli napsütésben nem meleg a tető alja. De erről te is meggyőződhetsz Kérdező, állj egy székre/létrára, tapogasd meg, mielőtt szétbombázod!
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!