A szénacél fűtéscsövet lehet ötrétegű fűtéscsővel kombinálni?
A fűtést korszerűsítjük a házunkban, új kondenzációs kazánt vettünk. A régi és elavult fűtéscsöveket kell kicserélni a házban, a lehető legkevesebb bontással, mert közben itt lakunk.
A tetőtér később be lesz építve, ezért a fűtés főágat a jelenlegi padlás padlózatára szeretném fektetni ötrétegű csővel, így az később az emeleti padló alatt lesz majd. A csöveket a szivárgás próba után szivacs csőhéj szigeteléssel látom el, a téli hideg ellen, amíg meglesz a tetőtér beépítés.
A lenti radiátorokhoz a plafonon keresztül szénacél csővel vinném a vizet.
(A rézcsövet nem ajánlotta a fűtésszerelő, mert az ötrétegű csőben alumínium is van és tönkre tenné a rézcsöveket. Hiába műanyag az ötrétegű legbelső része, ozmózis útján átjuthat a víz az alumínium réteghez, ezért nem érdemes kockáztatni a rézcső és az ötrétegű keverésével.)
Ez életképes elképzelés szerintetek, esetleg van jobb ötlete valakinek?
Az megvan, hogy az ötrétegű press idomok sárgarézből vannak?
Itt máris elbukott a fűtésszerelőd elmélete...
Köszi az infót egyes! Kevés a szakember minden téren és aki van, az se biztos hogy a legképzettebb. Itt az eredménye...
Az ötrétegűt könnyű összekötni a szénacél csövekkel? A szorítógyűrűs változatot használnám, mert meg lehet bontani ha kell és nincs préselő szerszámom.
Egy szénacél csövet szerintem csak press géppel lehet szerelni.
Az kicsit keményebb anyag mint az ötrétegű.
Press idom létezik sárga rézből és van amelyik acél sőt van olyan amelyik műanyag.
Oxigén diffúzió mentes csövek úgy tudom.
Szerelhető:
Pex cső-szén acél csővel
Pex cső- réz csővel
A potenciál különbség akkor a legnagyobb két fémnél ha minél távolabb vamnak a periódusos rendszerben.Elsősorban a legnagyobb baj ha közvetlenül érintkeznek a fémek de egy rendszeren belül is vándorolnak a fém ionok a rendszeren belül ezért erre figyelni kell.
A pex cső héjj szerkezetében az alumínium a műanyag csövek és ragasztórétegek közőtt található ezért ha figyelembe vesszük az idom anyagát és betartjuk a potenciál szabályokat akkor hiba nélkül szerelhetünk.
Gyakorlatban pedig szinte lehetetlen kizárólag egy anyagból egy rendszert felépíteni.
Ez most nyitott vagy zárt rendszer?
Zárt rendszerben nincs oxigén (azért zárt), tehát acél és réz megfér egymással.
A bajok a nyitottal kezdődnek. Oda nem szerencsés se réz idomokat (sárga vagy vörös, mindegy), se alumíniumot kötni. Ezért is hőcserélőn át csatlakozik minden modern kazán a nyitott rendszerekre.
Fűtetlen térben ne vezess semmilyen élő fűtéscsövet. Hiába teszel rá szigetelést, 1-2 éjszaka alatt elfagyhat ha fűtés nélkül marad a ház januárban.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!