Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Csempe felrakása előtt hogyan...

Csempe felrakása előtt hogyan kell előkészíteni a falat?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra hogy le van verve az előző csempe, itt-ott kilátszik a tégla, mi lesz a vakolattal?

Az egész vakolatot le kell verni tégláig, vagy jobb ha marad és arra megy rá a csempe? Milyen előkészítést igényel a fal a csempe alatt (azt tudom hogy padlóra önterülő)

Jött egy "szaki", de amikor erre rákérdeztem nem mondott semmit, csak hogy "meglátjuk mi van alatta".

Jó lenne tisztában lennünk a lépésekkel, félek madárnak akar nézni.


2021. máj. 2. 22:28
 1/9 anonim válasza:
Youtube. Van ott pár száz videó a témában.
2021. máj. 2. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ami fontos:

- ne málljon a vakolat (hulló vakolatra nem érdemes rácsempézni:-D)

- sík legyen a felület, hogy a csempék ne összevissza álljanak (de megérdesíteni meg kell a felületet, pl durva smirglivel, ettől jobban fog tapadni a csemperagasztó - majd portalanítás és áztatás következik)

2021. máj. 2. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

Ha nem nagyon dzsuva a felület, pl. nincsenek benne 1-2cm-es különbségek, kézzel nem lehet lesöpörni a vakolást akkor egy drót/gyökér kefés takarítás után mély alapozó, majd csemperagasztóval sík felület készítés.

Egy profi burkoló simán behúzza ragasztóval a felületet síkra, amire már lehet csempézni.

Viszont ha nagyon dzsuva a fal, mállik a vakolat, mély kráterek stb. akkor tégláig lepucol és újra vakol.

2021. máj. 3. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
Annyit még hozzátennék hogy senkinek nincs röntgen szeme, és kézrátétellel sem fogja előre megállapítani, hogy milyen lesz a régi csempe bontása után a felület.
2021. máj. 3. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
9%
A regi csempere kdllett volna tenni ,amire kotest dlosegito folyadekot kenunk. Kevesebb sitt,kevesebb anyagfelhasznalas es kevesebb ido... ami a szakiknak nem jo. Ezert csinaljuk mi magunknak..
2021. máj. 3. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%

Miért volna egy szakinak nem halálosan mindegy, hogy mennyi sitt keletkezik, hisz az elvitetése nem az Ő dolga, vagy ha igen, akkor te annak díját fizeted ki, nem annak többszörösét. Másrészről a sittet az Ő dolga kihordani a konténerig! Teljesen mindegy neki mennyi anyagot használ, azt te fizeted ki, ha kevesebb anyagot használ, barátibb árat tud neked mondani, így előbb fogadod el az Ő ajánlatát! Kevesebb idő az nagy pénz mostanában, hogy rengeteg munka van. Egy normális szakember fix összegért dolgozik, nem órabérért. Ha kevesebb idő, akkor több munkát tud vállalni, ez neki csak jó!

Úgy egyébként meg ez nem így működik. A régi csemperagasztó nem feltétlen bír el még egy réteg lappal! Ilyenkor arra terhelsz!!! Pláne ha az anno szimplán pogácsázással lett felragasztva. Ezt max. úgy lehet megítélni, ha leszedsz 1-2 lapot és megnézed, és megnézed a ragasztót is az mennyire ragaszkodik a falhoz, de még így is necces a történet. Kétszer akkora súlyt kell majd tartson az alsó réteg ragasztó. Legalább 2x akkorát, de amióta divat a vastag lapokkal burkolás falon, azóta annál lényegesen többet. Ezek a lapok, ha még nagyok is méretben, akkor már eleve nem jó hozzá bármilyen ragasztó, még ha egyesek ezt figyelmenkívül is hagyják! A nagyobb/vastagabb lapokhoz használható ragasztó m2 ára a duplája a kisebb csempékhez használható ragasztóhoz képest! Tapasztalatom szerint legtöbb esetben a 30 évnél régebbi lapozást a falról úgy lehet lelökni, mint a semmit. Ha az első csempét levésted, akkor a többit szinte egy spaklival épségben lepattintod, no most erre tapadóhíd ide vagy oda, ha ráburkolsz, akkor egyszerre fog elválni a faltól a régi csempével együtt, de az tény, hogy a régi és az új csempe között masszív kötés lesz, így az is mehet a kukába ilyen esetben. A másik, ha nem az egész fal van körbe csempézve, hanem sávos burkolás van, akkor a ragasztó-régi csempe-ragasztó-új csempe annyira ki fog állnia falsíktól, hogy az nemes egyszerűséggel gusztustalan. Az én véleményem az, hogy nem érdemes ráburkolni. Járólapnál esetleg, ha az masszívan le van rakva, nem kopog, nem mozog, akkor igen.


Kérdező nem néznek madárnak, senki nem lát alá! Nem is értem ez hogy jöhetett le így.

A vakolatot síkra kell javítani, egyenes felületet kell képezni, ha mállik a vakolat akkor érdemes leverni és újra vakolni. Ez vagy a te feladatod vagy a kőművesé ill. akár a burkolóé, ha kisebb kőműves munkákat is vállal, de ez nem evidens, hogy ilyet megcsinál. Ahogy megegyeztetek.

2021. máj. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
69%
#5: az amit írsz gányolás, és a mekkmester szaki örömében veri a seggét a földhöz, mert majdnem annyi pénzt el tud érte kérni, mint egy rendes munkáért.
2021. máj. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
6%

5) hat akkor fizessetek a rengeteg sittelszallitast meg rengeteg anyagkoltseget. Tobbszazezerrel dobja meg!!


Csatos szintezorendszerrel raktuk fel. Szep egyenes a felulet mindenhol. Meg nem mondanad,h csempere van teve.... De akkor huzzatok le az ugyfelet a szokasos modon. Mi ezert nem kertunk a szakikbol.

2021. máj. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Le szeretném bontani a régit mindenképp, mert a falon nagyon fel fog állni, a padló pedig szintben el fog térni a másik helyiségtől.


Köszönöm a tanácsokat!

2021. máj. 5. 15:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!