Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kívül a ház legutóbb mésszel...

Kívül a ház legutóbb mésszel volt lefestve. Koszos, ráférne egy új festés. A mészbe tudok belekeverni valamilyen színező anyagot? Vagy valamilyen más olcsó megoldás?

Figyelt kérdés

Jelenleg fehér, szóval lehet bármilyen színű. Minél olcsóbban szeretném megoldani, mert elég nagy felület, sok kell rá. Legutóbb ha jól emlékszem 3-4 zsák mész kellett hozzá, színező nélkül elég olcsón megúsztuk a festést.

Most sötétkékre, vagy barnára szeretném festeni. Milyen arányban, és milyen olcsó színező anyagot ajánlanátok hozzá?

A kültéri falfestékkel ha jól számolom jóval drágábban jönnék ki, és az sem biztos, hogy rendesen megmaradna rajta, mert ezelőtt mésszel volt festve. Szóval jobb lenne a mész, plusz valamilyen színező anyag.


2021. márc. 22. 11:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Porfesték amennyiben lehet még kapni. Színezőből sok kel. Kék alapból, fő szín. Barnát meg piros, és fekete. Te döntöd el az arány. Arra számíts, sokat világosodik. Előtte meszelj le kb 1 m2-tert
2021. márc. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
1-es igen és ment a pont, de viszont készülj fel rá, hogy fogni fog. Ha pl. a kabát hozzáér a sarkon kanyarodáskor vagy nekidőlsz a falnak befogja a ruhát. Más megoldás nem nagyon van, mert a mész miatt fakó lenne.
2021. márc. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Oxid porfesték. Kékről nem tudok,de barna létezik. Valamint különféle színezőpasztál is kaphatók,pl Héra. Arra készülj fel, a mész színezve nem olyan élénk,mint egy diszperziós falfesték. [link]

a-125-ml

2021. márc. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ügyelj a keverésnél a mérés pontosságára.Minimális eltérésnél is foltos lesz. a falad. Pici cementet,és étolajat is keverj hozzá!
2021. márc. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

1 vagyok! 2-4 igazatok van. 3-nak? ultramarin kék ismertem.

Kiegészítésként:

Ezeket a porfestékeket előtte 1 nappal vízbe áztattam.

(konzerves dobozba ~2 ujjnyira vizet, hogy ellepje, majd időnként kevergettem...)


Tőlem is mentek a zöldek! :)

2021. márc. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:)
2021. márc. 23. 10:00
 7/12 A kérdező kommentje:

Az Obi-ban van színező paszta és porfesték is.

A porfesték 2200 Ft. /kg, a színező paszta 1299 Ft. /0.5 liter.


Paszta:

[link]


Porfesték:

[link]

2021. márc. 23. 10:24
 8/12 A kérdező kommentje:
Melyikkel járok jobban?
2021. márc. 23. 10:26
 9/12 anonim ***** válasza:

A por mellett voksolok. Mint írtam a mész sokkal többet elvesz a szín erejéből- (a 0,5 l nem biztos elég lesz. Hány m2 amit meszelni is szeretnél??


1 voltam. ;)

2021. márc. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Lehet rosszul számoltam, egy ismerősöm szokta a számolást (miből mennyi) megoldani,de szerintem kb. 60 m2.
2021. márc. 23. 13:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!