Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Egy gázkészülék leszerelése...

Egy gázkészülék leszerelése annyi, hogy elzárom a szelepet, beletekerek egy vakdugót, leszerelem a fogantyút, ledugózom a kéményt, meggyőződök róla, hogy nincs-e szivárgás?

Figyelt kérdés
Egy szerelő azt mondta, csak ő szerelhet le egy régi gázos fürdőszoba melegítőt, de úgy tűnik, ezeket a feladatokat én is el tudom végezni negyedannyiért, amennyiért ő csinálná. Van esetleg valami más is, amit ő tud és én nem, hogy biztonságosan leszereljek egy fűtőtestet?

2021. febr. 26. 12:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan leírtad.

Egy fillért sem adnék ki ilyenért. Ehhez nem kell a szaki szakértelme.

Mosogatószerből csinálsz egy kis habot és a végén leteszteled, hogy nincs-e szivárgás.

Ennyi, és már beljebb is vagy egy 20-assal.

2021. febr. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
Betekered a megfelelően tömített vakdugót és szivárgásjelző spray-jel ellenőrzöd a megfelelő tömítettséget. A többi stimmel.
2021. febr. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Off...ha CalorII-ről van szó,-na azt beszerelni se lett volna szabad anno,de nem volt más.
2021. febr. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%

Ha véglegesen megszűntetsz egy csatlakozást, akkor azt véglegesen zárják le, nyomáspróbázzák, és hivatalos papíron megírják a megszűnés tényét és felülvizsgálatot.

Társas házban ahol mindent vizsgálnak néznek, ott lehet gondod.

2021. febr. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát itt társasházról van szó. Akkor ha én ezt leszerelem, nem is úszom meg valamilyen akadékoskodás nélkül, csak ha fizetek valakinek?
2021. febr. 26. 15:53
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen a gáz mostanság nagyon macerás. Én azért nem cseréltem még kazánt, mert a "lepapírozás" többe kerül, mint a kazán.
2021. febr. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
91%
4# nekem mindezt 25ezerér csinálták. Azonnal írták a papírt is. A hivatalos út ez volt. Mivel társasház és jön kéményseprő, és megvan a hivatalos fogyasztók száma rajta, ezt tudtam csinálni. Én visza is vágattam a csövet.
2021. febr. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
91%
Ja, és 3 éve volt. Kérdezz meg pár gázost, hogy mit kóstál a munka hivatalosan, kell e papírozni. Nekem 3 ezt mondta akkor, 1 azt, hogy új gázterv kell. A 3 több volt, így ez lett kivitelezve.
2021. febr. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!