Mekkora puffer tartály legyen? 1000L vagy 1500L?
Eddig a lakásban ahova fogunk költözni csempekályhával oldották meg a melegítést. (csak az alsó szinten laktak)
De most mi beköltözünk az emeletre és így már nem megoldható a melegítés. Kellene külön kazán és egy rendszer.
Beszéltem egy ismerőssel és ő azt javasolta, hogy kazán és puffertartály lenne a legjobb megoldás.
A ház mérete 130nm, belmagasság 2.5m.
Az ismerős által ajánlott kazán 37kW (minimálisan, 1000L pufferrel), vagy 42kW (nagyon ajánlott, főleg egy 1500L pufferrel). A használati melegvízünk (4-6 fő részére) is erről lenne, szóval ezért is ajánlott ekkorát.
A kérdésem, hogy megéri a nagyobb és egyben drágább opció vagy elégséges a kisebb és olcsóbb megoldás?
Köszönöm szépen mindenkinek a választ. Ahogy szokták mondani mindenkinek igaza van csak szerre. :D
A lényeg, hogy nem életbevágóan fontos a nagyobb mindenből, de árban nincsen olyan nagy különbség. Ismerősi alapon lesz kedvezményem. :D
A másik, hogy az ismerősi ajánlás alapján is az volt az érv, mint a 11es válaszban. Nagyobb kazán hamarabb felfűti a nagyobb puffert. Illetve, hogy ekkora házhoz fog kelleni egy nagyobb (1500L) puffer, hogy azért érezhető is legyen a haszna, átmeneti időben akár 2 napos idővel is lehetne számolni.
Köszönöm a jó tanácsokat. Valószínű, hogy még egyszer jól át kell beszéljem egy szakemberrel.
Én akartam venni egy házat ahol nem volt gáz az utcába, és vegyes kazánnal fűtöttek (foglalóztam, megkaptam a hitelt, mire ki kellett volna fizetni szóltak eladták kps vevőnek.. Le is vertem rajtuk a költségeket. kb 2 nappal kapák meg előbb a pénzüket). 2000-ben épült 38 tégla + 8 cm eps, 8cm eps a beton födémben. radiátoros fűtés mindenhol, külön-külön osztó-gyűjtőről, nettó 95 m2. Erre a szaki kiszámolta hogy 1500 literes puffer (nem fért be az ajtón, emiatt 2 db 800 literes lett volna) kell ha átmeneti időben 2-3 naponta szeretnék begyújtani. Mondta zártá kell tenni a rendszert, és a kazánnak kell egy vészhűtő kör, biztonsági szeleppel. ÉS ezen kívül egy automata utántöltő szelep, ami vissza tölti a rendszert a megfelelő víznyomásra. anyagostól munkadíjjal együtt lett volna 900000 Ft. A kazánba nem vagyok biztos az maradt volna, de ugy rémlik 35 vagy 32 KW-os volt.
A lényeg ezt nem hasra ütésre mondta, hanem komoly számításokat végzett, és kérte az energetikát is hozzá. Árajánlattal átadta a számításokat is, 2 A4-es oldal volt tele írva egyenletekkel, és a levezetésükkel. Sajnos eldobtam mikor nem jött össze a ház
Itt olvashatsz sok okosságot:
13-nak írtam privátot.
A többieknek köszönöm az ötleteket és a válaszokat. Hát azt gondoltam, hogy lesz költség de azért ez a szűk 1 milla meglepett. Eddig a kazán és puffer 500ezerben állna. De kell még 500ezer az anyagra?
Munkadíj nem szükséges, mert van vízszerelő a családban és megoldjuk így.
Amúgy jobban megérné valahogy a gázat megoldani? Akkor csak egy kazán kellene, persze gázas és egy tartály a gáznak. Vagy az sokba jönne ki amúgy is?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!