Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Krómozott felület javítása...

Krómozott felület javítása házilag?

Figyelt kérdés

Van egy régi kádam, a krómozott lefolyója elkezdett lepattogzani. Van rá esély, hogy csiszolás után újrafesssem? Vagy lefújjam valamivel?

(Ki kéne cserélni, de annak idején nem építettek a kád oldalához szerelőnyílást..)


[link]



#krómozás #újrakrómozás #kádlefolyó
2021. febr. 6. 13:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Az ugye meg van, hogy ez lecserélhető??!
2021. febr. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

276 Ft


[link]

2021. febr. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Jó lenne, ha lecserélhető lenne, de hogy szedjem ki? Össze van építve a lefolyóval, annak a kicseréléséhez a kád oldalát meg kéne bontani.

Vagy ki lehet így is szedni? Ha igen, hogyan?

(Nőből vagyok, bocsi..)

2021. febr. 6. 13:44
 4/9 anonim ***** válasza:
42%

Nem kell szerelőnyílás, kicsavarod a hatlapfejű csavart és beteszed a helyére az új garnitúrát. Minden megoldható erről az oldalról is.

Viszont a kuva isten bssza meg, tisztítsd már ki néha azt a lefolyót!

2021. febr. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
OK, köszi, megpróbáljuk. Tiszta az - a jelenleg látható 2 hajszál ellenére -, rendszeresen takarítom, ami "kosznak" látszik, az az éppen lefolyó fürdővíz habja. Szódabikarbóna-ecet kombóval szoktam, néha megy bele ütősebb is, de igenis, máris pucolom
2021. febr. 6. 13:56
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az a barna lerakódás nem hab, hanem biofilm, tehát a mocsok, ami rólatok lejön és hónapok alatt lerakódik. Baktériumtelepek. Egy kipucolt lefolyó nem ilyen.
2021. febr. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Akkor mit öntsek bele? Tényleg szoktam rendszeresen pucolni, szódabikarbóna-ecet-(pezseg egy ideig) -aztán forróvíz. Egy bio-oldalon olvastam, hogy ez kíméli magát a lefolyórendszert is, no meg a környezetet.
2021. febr. 6. 14:08
 8/9 anonim ***** válasza:
Csak fizikailag, tehát a hajfogó kivételével és csatornakefe használatával. A durvább anyagok reagálnak a cső anyagával és tönkre is tehetik. Még a PVC sincs biztonságban, mert akkor a gumitömítések mennek szét és folyni fog mindenhol. Nem szabad erős vegyszereket használni a csatornarendszerben.
2021. febr. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm szépen.

Ma is tanultam valamit :-)

Még egyszer köszi.

2021. febr. 6. 14:22

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!