Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Napelem. 7100 wp összteljesítm...

Napelem. 7100 wp összteljesítményű panelekhez elég egy 7KWos inverter?

Figyelt kérdés
Vagy túl kell tervezni, mert így tönkre megy ha teljesen kihasználjuk?

2021. febr. 5. 14:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván tudod, hogy a 7 kWp teljesítményű napelempakkod csak ideális beesési szög esetén és hűvösben adja a teljesítménye maximumához közelítő értéket, és persze, csak ha tiszta a felülete. Ha poros, ha magasabban áll a nap, vagy alacsonyabban (az ideális merőlegeshez képest) vagy ha meleg van - bár süt ezerrel a nap, mégis csak 5 kW teljesítménnyel ketyeg a kánikulában, mert a napelemed 55 fokos, és az neki nem jó.

Az, hogy én bevállalnám, téged ne befolyásoljon. Egy jó szakemberrel konzultáld meg, de dönteni neked kell!

2021. febr. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

1es: teljesen egyetértek minden mondatoddal, és közben meg mégsem.


Az a bajom a szakemberekkel, hogy neki az éri meg, amin a legnagyobb haszna van. Senki nem fog olyanra rábeszélni, amitől ő rosszul jár.

Ha viszont valakinek van napeleme, és megírja nekem a személyes tapasztalatát, hogy hány wp-s panel szettje van, és mekkora inverterrel, és bevált-e vagy idő előtt tönkrement, az hihetetlenül hasznos lenne.

2021. febr. 5. 16:29
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Invertere és napeleme, és rendszere válogatja mennyivel lehet alul vagy túlméretezni a rendszert. Abból a kevés információból,amit közöltél, nem lehet megítélni hogy mennyire van alul, vagy túlméretezve az inverter. Kéne az inverter típusa, napelemek típusa, tájolás szerinti kiosztása, tetősíkok dőlésszöge. Az SMA inverterekre még ajánlott is pluszban rápakolni 10-20%-ot. Ha félre van tájolva a rendszer, mondjuk 50-50% K-Ny tájolású a két sztring, akkor 30% plusz napelem is belefér. Egy EHE, SolarEdge, Frónius nem szereti ha túlhajtják, de itt kb 1,5%-ról beszélünk, ami statisztikai hibának is elmegy, legfeljebb ha később rá szeretnél bővülni, akkor lehet gond.
2021. febr. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

3: Köszönöm, Gyula.

Nem tudtam, hogy ennyi mindentől függ.

16 db 440es Longi monokristalyos panelt szeretnék (ez 7040 wp egészen pontosan) . DNyi fekvés, kb 35 fokos dőlés.


Inverternél a Huawei 6 vagy 8ks a választék vagy a Fronius symoból szintén ugyanez a tartomány - ez lenne a kérdésem lényege. Te mit ajánlanál?

2021. febr. 5. 19:34
 5/6 A kérdező kommentje:

Bocsánat összekevertem a számokat, nagyon sokat nézelődtem a témában.

A panelek tehát 16 db 445 wp Longi mono, azaz 7120 wp összesen.

Ez a végleges.

2021. febr. 5. 19:36
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A Huawei klasszissal jobb mint a Frónius. Az SMA-t koppintották le, de tényleg minőségi munka, nagy a tudása is, ezt az ára is tükrözi. Viszont nem lehet jelentősen túlterhelni, max 5-10%-ot bír el. Ha lehet választani, én a 8KTL-t választanám, de a 6-ossal is elmenne vígan a rendszer. A két inverter közt majdnem egy 100-as van, próbáld meg hátha megkapod kedvezménybe. Vagy kérjél tőlünk ajánlatot, hátha jobban jársz. Nálunk ez a rendszer komplett,bruttó, szerlve, engedélyezve, SHARP mono 445 modullal,SMA 8.0 inverterre 2,9 millió.
2021. febr. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!